Domů / Plzeňský rozhled / Obleva na Špičáku neúřadovala, stále je k dispozici 6,5 kilometrů sjezdovek

Obleva na Špičáku neúřadovala, stále je k dispozici 6,5 kilometrů sjezdovek

Do nabídky otevřených sjezdovek na šumavském Špičáku skokové oteplení nezasáhlo. Areál tak má stejně jako minulý víkend pro lyžaře připraveno 6,5 kilometrů sjezdovek, na nichž leží v průměru 40 cm sněhu.   

„Víkendový program zpestříme nedělním závodem v obřímu slalomu na spodním mírném úseku Slalomové sjezdovky (č.3), který má lyžařsky velmi příjemné parametry. Přihlásit se může každý, kdo nemá závodní licenci, a to buď online přes náš web nebo přímo na místě,“ říká k víkendovému lákadlu Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák.

Nedělní (28.1.) „obřák“ pro veřejnost odstartuje prvním kolem v 11 hodin a za 45 minut po jeho konci se pojede druhé. Vítězové tří dětských kategorií a dvou dospělých (muži/ženy) budou známi už v brzkém odpoledni. Registrace k závodu (pokud k ní nedojde online) a prezentace s přebráním startovních čísel začíná od nedělních 8,30 do 10,00 hodin v prostoru před věží rozhodčích. Pak je možná prohlídka trati. Zájemci si navíc mohou svoji jízdu nechat natočit dronem.

Více informací k nedělnímu závodu v obřím slalomu zde: https://lyzovani.spicak.cz/cz/clanek/?v-nedeli-verejny-zavod-ve-slalomu-180

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …