Domů / Plzeňský rozhled / Ochranářský den v plzeňské ZOO se bude konat v sobotu 18. srpna

Ochranářský den v plzeňské ZOO se bude konat v sobotu 18. srpna

Tento den je zaměřen na podporu v přírodě ohrožených druhů zvířat a také je dnem bez palmového oleje. Zoologické zahrady v České i Slovenské republice v tuto sobotu nabádají veřejnost k bdělosti a rozumnému způsobu udržitelného života, aby nedocházelo k drancování přírody ve prospěch velkých korporací a jednotlivců na úkor její degradace.

Plzeňská zahrada se také zapojí a na dvou stanovištích nabídne návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit. V 15 hodin připraví křtiny kriticky ohroženého, sýčka obecného, ptáka roku 2018. Proběhnou před restaurací Kiboko. Čestné kmotrovství přijme populární zpěvák Ivan Hlas.  V prostorách před venkovním výběhem žiraf veřejnost narazí na ochránce přírody, kteří se již mnoho let snaží o záchranu západního poddruhu antilopy Derbyho v Senegalu.

Prostory před restaurací Kiboko zase obsadí nadšenci a zaměstnanci propagačního oddělení zoologické zahrady, aby návštěvníkům představili práce na záchranných projektech podporovaných zoo. Obdrží také informace o palmovém oleji a důsledcích velkoplošného pěstování palmy olejné, především v Indonésii. Přítomna bude také dietoložka paní Nela Byrt, specialistka na palmový olej ze společnosti Lestari. Zde bude připravena i ochutnávka potravin.

Nudit se nebudou ani děti. Čeká je tvoření pískových obrázků, malování na obličej nebo si budou moci vyrobit originální udržitelnou tašku. Výtěžek z aktivit podpoří záchranné projekty.

. Derbianus a jeho tvoření před výběhem žiraf

. Rozvinuté Záchranářské středisko před restaurací Kiboko

  • Víte, co jíte?
  • Palmový olej a záchranné projekty zoo
  • Tvoření a malování na obličej

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …