Domů / Plzeňský rozhled / Ochránci přírody společně s myslivci roztančili Bušovickou hospodu

Ochránci přírody společně s myslivci roztančili Bušovickou hospodu

První ročník Pytlácké noci v sále Bušovické hospody uspořádaly Český svaz ochránců přírody v Rokycanech a Okresní myslivecký spolek Českomoravské myslivecké jednoty. Přípravě této  humorně laděné myslivecké akce předcházela pečlivá příprava sálu i bohaté tomboly, na kterou spojili své síly ochránci s myslivci, věnovalo několik spolků i jednotlivců.  

„Všichni, kteří podpořili Pytláckou noc, tak dali jasně najevo svoji podporu oběma pořadatelským organizacím, které na Rokycansku úzce spolupracují. A je i chvályhodné, že jednotlivé myslivecké spolky chápou i úlohu okresního subjektu jako svoji důležitou součást a podporují jej nejen zvěřinou do tomboly, ale i pořádáním nejrůznějších kynologických akcí. I za to jim patří velký dík,“ uvedl předseda ZO ČSOP Rokycany Pavel Moulis.  

Před osmou hodinou večerní se příjemně vytopený sál začal zaplňovat nejen samotnými myslivci, ale především nemysliveckou veřejností, což je zcela jistě dobrou zprávou pro pořádání podobných akcí. Nemyslivci se tak mohli přesvědčit o tom, že myslivost je nejen soubor činností prováděných v přírodě ve vztahu k volně žijící zvěři jako součásti ekosystému, ale i významná spolková činnost směřující k udržení a rozvíjení mysliveckých tradic a zvyků jako součásti českého národního kulturního dědictví. 

Krátce po osmé hodině následovalo stylové zahájení loveckými fanfárami pěticí trubačů. Součástí zahájení byl nástup kynologů a jejich čtyřnohých přátel a sokolníků z rokycanského  střediska.  Sokolník Petr Moulis  seznámil přítomné s organizačními pokyny ohledně průběhu večera, kdy se   představili kynologové se svými čtyřnohými pomocníky, stejně tak  sokolníci se svými dravci. Velkým zážitkem bylo pro přítomné pasování na lovce jelení zvěře v podání Radima Šímy.

Petr Moulis se svým orlem

K mysliveckým plesům patří především zvěřinová tombola, která byla v letošním roce velice bohatá. Účastníci Pytlácké noci mohli vyhrát nejrůznější zvěř, což jistě přispělo k příjemně strávenému večeru, kde se potkala řada kamarádů, kteří se nejen příjemně bavili, ale i popovídali o problematice současné myslivosti.    

Fotografie Mgr. Karla Brože z Pytlácké noci lze nalézt na

https://www.kaphoto.cz/galerie/20240126noc/

Pavel Moulis losuje výherce tomboly

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …