Domů / Plzeňský rozhled / Od pátku bude patřit Lüftnerka řemeslům a dovednostem

Od pátku bude patřit Lüftnerka řemeslům a dovednostem

Každoroční Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pokračují tuto sobotu 19. a neděli 20. září od 10 do 18 hod. přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše. Počet přihlášených a různorodost jejich nabídky slibuje zajímavou podívanou.

Foto: Kateřina Misíková

Návštěvníci třeba uvidí jak se dělají březová košťata, pletou košíky, drátuje, pracuje hrnčíř… Ochutnávku víkendové podívané nabídnou nově pořadatelé již v pátek od 10 hodin. Některé činnosti si bude možné i vlastnoručně vyzkoušet. Každý bude mít příležitost si zkusit, jak se dříve pralo – v neckách, na valše s jádrovým mýdlem Jelen.

Pro děti budou v sobotu a neděli připraveny tvůrčí dílničky a hlavní letošní novinka: Při prokázání dostatku vědomostí zde mohou dostat výuční list mladého řemeslníka.

V sobotu odpoledne od 14 hod. se navíc nádvoří statku Lüftnerka rozezní lidovou muzikou v podání dětského souboru Pšeničky z Kasejovic.

Festival řemesel a dovedností k užitku i potěše STATEK 2020 se koná za finanční podpory Plzeňského kraje, Města Plzně a Nadace 700 let města Plzně.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …