Domů / Plzeňský rozhled / Od zítřka do Fakultní nemocnice Plzeň jenom s respirátory!

Od zítřka do Fakultní nemocnice Plzeň jenom s respirátory!

Vzhledem k současnému  výskytu onemocnění covid -19  a zároveň kvůli  zvyšujícímu se počtu hospitalizovaných pacientů  vydává vedení Fakultní nemocnice Plzeň  následující nařízení:

FN Plzeň – Lochotín

Všichni návštěvníci a pacienti, přicházející  do ambulantních prostor FN Plzeň, jsou od středy 3. srpna 2022 povinni používat ochranu nosu a úst v podobě respirátoru typu FFP2 (FFP3) během celého pobytu ve FN Plzeň.  Respirátory je možné zakoupit ve všech lékárnách FN Plzeň.   Cílem tohoto opatření je  ochrana dalších pacientů a ošetřujícího personálu nemocnice. 

Podmínky pro návštěvy hospitalizovaných pacientů:

  1. Při návštěvách všech hospitalizovaných pacientů FN Plzeň žádáme o použití respirátoru typu FFP2 a dalších osobních ochranných prostředků dle pokynů ošetřujícího personálu.
  2. Návštěva pacienta hospitalizovaného na JIP, pacienta lůžek LDN a klienta Pobytové sociální péče je možná pouze po předchozí domluvě s ošetřujícím personálem, za přítomnosti max. 2 osob, nepřesahující 30 minut délky trvání. Návštěvy na ostatních odděleních a klinikách jsou povoleny ve standardním režimu (všední dny 15:00-17:00;  sobota, neděle a svátky 14:00-16:00) nebo dle daného pracoviště.
  3. Při návštěvě pacientů na všech odděleních a klinikách FN platí, že návštěvník nesmí být v izolaci kvůli infekci covid-19 ani po vědomém předchozím kontaktu s osobou s průkazem této infekce.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …