Domů / Plzeňský rozhled / Oprava na Klatovské třídě v Plzni začne už 1. srpna

Oprava na Klatovské třídě v Plzni začne už 1. srpna

Tramvajovou trať na Klatovské třídě v Plzni čeká oprava. Začne 1. srpna a potrvá do 31. srpna, dotkne se hlavně cestujících městskou hromadnou dopravou. Akce se týká úseku od Alešovy do Mánesovy ulice, zadavatelem je Správa veřejného statku města Plzně.  

„Co se týká tramvajové trati, tak tam navazujeme na úsek, který se dělal vloni, kdy to bylo z Dobrovského do Alešovy ulice. Letos tedy využijeme stejnou technologii v další části Klatovské. Mezi Alešovo a Mánesovou ulicí vyměníme velkoplošné železobetonové panely, které už nevyhovují, za pevnou jízdní dráhu s ocelovými plochými pražci,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. Opět i zde byla akce naplánována s ohledem na klidnější dopravní období prázdnin, kdy MHD má prázdninový provoz a cestujících je méně. Zhotovitelem je společnost TSS GRADE a.s., cena za opravu tramvajové trati činí 11,485 milionu korun s DPH.

Individuální automobilové dopravy se   modernizace dotkne  řidičů pouze mírně, kdy vždy zůstane zachován alespoň jeden jízdní pruh v každém směru, tedy do centra i na Bory.  Větší omezení čeká cestující v městské hromadné dopravě.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. využije nutných stavebních prací a v křižovatce Klatovská x Dobrovského x V Bezovce vymění vodovodní potrubí z šedé litiny z roku 1980 za nové. Pokud vše půjde dobře a vyjde úspěšně tlaková zkouška a rozbor odebraného vzorku vody, ukončí vodárna práce 25. 8. 2023.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …