Domů / Plzeňský rozhled / Oslavy osvobození 4. května, Bahna 2024 v sobotu 29. června

Oslavy osvobození 4. května, Bahna 2024 v sobotu 29. června

Organizátoři vojenských akcí na Rokycansku odtajnili termíny akcí pro vojenské nadšence. Město Rokycany společně s Muzeem na demarkační linii připravují tradiční rokycanské Oslavy osvobození. Slavnosti ve městě, kde se setkaly americká a ruská armáda, jsou chystány s bohatým programem na sobotu 4. května 2024.

Kompletní program se uskuteční v největším nestátním vojenském muzeu v České republice. Vstup bude zdarma a město zveřejní program v nadcházejících týdnech na svém webu a sociálních sítích.

Den pozemního vojska Bahna 2024 proběhne v letošním roce až v sobotu 29. června na bývalém vojenském cvičišti u Strašic v Brdech. Stejně jako v jiných letech se i letos představí jak Armáda České republiky, tak kluby vojenské historie se společnými ukázkami současné i dobové vojenské techniky. Jde o největší společnou prezentaci novodobé i historické vojenské techniky v Evropě v Zadních Bahnech u Strašic. Letos se uskuteční již 31. ročník této divácky oblíbené akce. Vstupné bude jako vždy zdarma.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …