Domů / Plzeňský rozhled / Peníze na školní i mimoškolní soutěže dětí a mládeže v atletice

Peníze na školní i mimoškolní soutěže dětí a mládeže v atletice

Krajská rada schválila dotaci 200 000 Kč pro Plzeňský krajský atletický svaz na technické zajištění školních i mimoškolních soutěží dětí a mládeže Plzeňského kraje v atletice jednotlivců i družstev pro letošní rok. V rámci zařazení Nadačního fondu Basketbal Plzeň a také Nadačního fondu Volejbal Plzeň mezi Sportovní akademie Plzeňského kraje schválila rada dotaci jeden  milion korun pro každou z akademií – celkem tedy 2 mil. Kč pro oba subjekty.

„Basketbalový klub v Plzni je historicky velmi úspěšným klubem v celém kraji. Má kompletní strukturu všech mládežnických družstev od přípravek po juniory do 23 let, muži jsou účastníky 1. basketbalové ligy, hráli i národní basketbalovou extraligu. Mládežnická družstva se účastní nejvyšších extraligových soutěží. Úspěchy mají připsané na extraligové úrovni i volejbalisté Volejbalu Plzeň, kteří ve svých řadách mají úspěšné hráče z Klatov, Rokycan i dalších částí kraje napříč věkovými kategoriemi,“ říká náměstek hejtmana Vladimír Kroc.

Ing. Vladimír Kroc

Dotace budou využity na startovné hráčů, náhrady trenérům, zapůjčení sportovních potřeb, měřící certifikovanou techniku a také lékařskou a fyzioterapeutickou činnost.  Dotaci na letošní rok krajská rada schválila a doporučila ke schválení krajskému zastupitelstvu také pro Akademii individuálních sportů Plzeňského kraje, a to ve výši 1,5 mil. Kč.

„Neinvestiční dotaci využije Akademie individuálních sportů PK na pokrytí náhrad trenérům, náklady fyzioterapeutům, masérům, lékařům, výživovým specialistům či sportovním psychologům,“ vysvětluje Vladimír Kroc s tím, že AIS PK má už nyní na kontě řadu úspěšných jmen, ale již nyní má další úspěchy před sebou. Dvě absolventky akademie už získaly účastnická místa na olympijských hrách v Paříži, a to sportovní střelkyně Veronika Blažíčková a slalomářka na divoké vodě Antonie Galušková.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Počet dopravních nehod v kraji roste, stejně tak škody na majetku

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 zaznamenáno celkem 4 611  dopravních nehod a proti roku 2022 vzrostl jejich počet …