Domů / Plzeňský rozhled / Petr Hapka a jeho potměšilí hosté na Kašperku

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté na Kašperku

Každý červnový víkend se můžete na hradě Kašperk těšit na nějakou akci pro veřejnost. Hrad   je   otevřen ve všední dny od úterý do pátku od 10.00 do 16.00 hod., o víkendu od 10.00 do 17.00 hodin. Komentovaný prohlídkový okruh Život na hradě začíná   každou hodinu.  Tento  víkend je však ve znamení  Petra Hapky.

V sobotu 25. června se můžete těšit na koncert pod širým nebem, v němž špičkoví hudebníci zmapují hudební tvorbu Petra Hapky, od jehož úmrtí letos uplyne osm let. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také spolupráci s největším tvůrčím partnerem, Michalem Horáčkem. Během večera zazní i známé filmové melodie.

Ke spolupráci jsou přizvané osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam. Na pódiu se představí Petra Hřebíčková, Lenka Nová, Jana Lota nebo Jan Maxián. Některé Hapkovy písně zazpívá na Kašperku i Xavier Baumaxa. Zpěváky doprovodí orchestr sólistů v nastudování Petra Maláska. Kapacita diváků je 300 osob, hrajeme za každého počasí na nádvoří před purkrabstvím.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dokument Voda ztracená a vrácená – unikátní záběry ze Šumavy

Půlhodinový snímek Voda ztracená a vrácená z dílny Radka Plíhala popisuje vliv odvodnění krajiny na její …