Domů / Plzeňský rozhled / Piráti chystají na jednání zastupitelstva Plzně několik dotazů

Piráti chystají na jednání zastupitelstva Plzně několik dotazů

Hned na několik bodů se na pondělním jednání Zastupitelstva města Plzně chtějí zaměřit členové Pirátské strany. Týkají se jak hospodaření s majetkem města, tak   činnosti Správy města Plzně nebo podnětu na spalování ostravských kalů. Novinářům to dnes sdělili piráti na své tiskové konferenci.

„Osobně se budu ptát na to, jestli je pravda, že z Ostravy se do Plzně dovážejí kaly a ty se následně spalují v teplárně na Jateční. Nevíme, zda šlo třeba jenom o zkoušku či už o trvalý stav. Tuto informaci jsme získali ze dvou zdrojů, máme i fotku, která nám dává podnět k tomu, abychom se o tento případ zajímali. Není to sice ještě stoprocentně  ověřená informace, ale právě proto se na zastupitelstvu o to budeme  zajímat,“ sdělil Pavel Šrámek.

Dalším kontroverzním tématem je podle pirátů aktivita kolem Technologického centra Dronet. Do tohoto projektu má město v plánu do roku 2023 investovat přibližně 1,2 miliardy korun, jenom letos to má být 440 milionů. Přesto, že se počítá   i s dotací,   jedná se o značnou finanční částku do podnikání, které by mělo spíše patřit do soukromých rukou.

„Zajímat se chceme i o hospodaření s majetkem Plzně. Zjistili jsme, že město nově získalo majetek za 46,6 milionu korun, ale další prodalo   za 186 milionů. Ztratilo tak   majetek v hodnotě 140 milionů korun. Jeví se nám to tak, že tím lepí díry v rozpočtu, což je podle nás neudržitelné,“ uvedl Pavel Bosák.

Podle jejich výčtu například bývalé městské domy byly prodány za 77 milionů korun, pozemky za  další 64 miliony. Piráti se zajímají i o hospodaření s městskými lesy, kterých má město Plzeň na 4 000 ha v 73 různých katastrálních územích.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejpilnější studenti jazyků v Plzeňském kraji jsou z Přeštic

Žáci 5. třídy  ze ZŠ a MŠ Skočice u Přeštic na jižním Plzeňsku zvítězili v krajském …