Domů / Plzeňský rozhled / Plánují uspořádat silvestrovskou mši na Mouřenci

Plánují uspořádat silvestrovskou mši na Mouřenci

Vzhledem k tomu, že Česko ode dneška   opět přechází v rámci protiepidemického systému PES do 4. stupně, není možné v šumavském kostele na Mouřenci nad Annínem pořádat komentované prohlídky a plánovaná setkání. 

„Opět tedy přerušujeme provoz. S jednou výjimkou. Pokud to bude i nadále možné, uspořádáme plánovanou silvestrovskou mši. Kvůli zákazu vycházení od 23 hodin ale zřejmě bude v jiném čase než o půlnoci a pro limitovaný počet návštěvníků. Budeme vás včas informovat,“ informuje Bc. Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence.

Areál hřbitova na Mouřenci samozřejmě zůstane i dál volně přístupný. Kostel bude vánočně vyzdobený, a proto organizátoři udělají maximum možného pro to, aby návštěvníci  z něj mohli sváteční atmosféru a poselství co možná nejvíce načerpat. Ve sváteční dny bude proto Mouřenec zpřístupněný minimálně na mříž. Podrobnosti zveřejní příští týden.

„Děkujeme vám za pochopení. Abychom zůstali ve spojení, rád bych vás pozval ke sledování mouřeneckého Facebooku, kde zveřejňujeme teď více informací než dříve a připomínáme i fotky a videa z dřívějších akcí. Občas vysíláme z Mouřence i živě. Třeba vás to potěší. Adresa je: www.facebook.com/mourenec,“ dodal Milota.

B

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …