Domů / Plzeňský rozhled / Plošná dekontaminace pokračuje jen na Domažlicku

Plošná dekontaminace pokračuje jen na Domažlicku

Režimová opatření na Domažlicku a Klatovsku v souvislosti s vyšším výskytem nemoci COVID-19 budou zmírněna. V plošné dekontaminaci vybraných míst se do čtvrtka 7. května pokračuje na Domažlicku, na Klatovsku dle potřeby.

Domažlická nemocnice – odběrové místo

Na Klatovsku i Domažlicku se epidemiologická situace zlepšuje, proto na dnešním jednání starostů obcí v uvedených okresech bylo odsouhlaseno zmírnění režimových opatření, zejména týkající se plošné dekontaminace. „Na Domažlicku bude plošná pravidelná dekontaminace zachována v dosavadním rozsahu do čtvrtka, pak bude na uvážení starostů, jaká místa bude nutné ještě dekontaminovat. Na Klatovsku je situace lepší, proto jsme se dohodli, že od dnešního dne si starostové zvolí, kde je stále nutné v dekontaminaci pokračovat. Oni znají situaci ve svých městech nejlépe,“ uvedl hejtman Josef Bernard. Nadále je potřeba ale dodržovat zvýšená hygienická opatření v obchodech a nákupních centrech, používat rukavice a desinfekci.

Chlorovou i lihovou desinfekci stále dodává HZS Plzeňského kraje na distribuční místa na vybraných požárních stanicích. Po skončení plošné dekontaminace budou dodávky probíhat na základě domluvy se starosty.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Cestovní ruch v Plzeňském kraji v 1. pololetí 2020 v číslech

Plzeňský kraj navštívilo v 1. pololetí 2020 celkem 176 993 hostů, což představuje výrazný meziroční pokles až o 46,9 %. Na celkové …