Domů / Plzeňský rozhled / Plzeň investovala více než 50 milionů korun do opravy bazénu

Plzeň investovala více než 50 milionů korun do opravy bazénu

Lochotínský bazén, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí, je opravený. Má nové šatny, ochozy i recepci. Během uplynulých let do něj město Plzeň investovalo přes 50 milionů korun. Poslední etapa oprav probíhala během letošního léta.  Už nyní  tak bude opět sloužit nejen výuce plavání, ale také sportovcům a veřejnosti.

Bazény patří v Plzni obecně mezi nejnavštěvovanější sportoviště a rozsáhlá modernizace toho lochotínského jej posunula mezi moderní a návštěvnicky přívětivé plavecké areály. Doufám, že se zde plavcům bude líbit a pevně věřím, že tato zrekonstruovaná stavba přiláká ke sportu všechny generace,“ sdělil primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Letní stavební práce za téměř 23, 5 milionu korun zahrnovaly mimo jiné rekonstrukci ochozů. Během této opravy   vyměnili veškeré dlažby v bazénových halách a na schodištích k dětskému i velkému bazénu. Vzhledem ke stáří objektu prosakovala voda z bazénů do spodních podlaží, což ohrožovalo nosné ocelové konstrukce a nové technologie bazénu. 

„Součástí opravy bylo vybourání vrstev podlah stávajících ochozů bazénů. Podlahy byly vybourány až na nosnou železobetonovou desku. Po obvodu bazénové vany byl vložen nový nerezový přelivný žlab,“ popsal Petr Píža, oblastní ředitel společnosti SWIETELSKY stavební s.r.o., která práce zajišťovala

U velkého bazénu stavaři rovněž vyměnili prosklenou fasádu za novou. Výměny se dočkaly i lavice pod fasádou, podél startovacích bloků a u hlediště a byly obložené mramorem. Do lavic bylo instalováno podlahové vytápění. Nyní tak fungují jako topení velkého bazénu a současně jako vyhřívaná sedadla pro plavce.

Bazén na Lochotíně se opravoval již od roku 2020, kdy se mimo jiné vyměnila vnější ale i vnitřní okna.  Zrekonstruovány byly i šatny a elektrorozvaděče. Nový vzhled získala také recepce. Za tyto opravy město Plzeň zaplatilo téměř 27 milionů korun.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …