Domů / Plzeňský rozhled / Plzeň je připravena na druhou vlnu koronavirové pandemie

Plzeň je připravena na druhou vlnu koronavirové pandemie

Rada města Plzně schválila zajištění strategické rezervy dezinfekčních a osobních ochranných prostředků na jeden měsíc spotřeby pro případ výskytu onemocnění covid-19 v zařízení sociálně pobytových služeb na území západočeské metropole. Město tak chce být připraveno na případnou druhou vlnu koronavirové pandemie. V návaznosti na rozhodnutí tak Magistrát města Plzně připravil zásoby a disponuje následujícími osobními ochrannými prostředky:

Ochranné prostředky

Počet kusů

Respirátory FFP3

214

Respirátory FFP2

124.000

Jednorázové roušky

70.000

Roušky ochranné třídy FFP2

2.100

Roušky látkové

25.368

Nanofiltry

12.380

Rukavice

238.000

Jednorázové zástěry

21.000

Jednorázové empíry

10.000

Anti-Covidové obleky

4.000

Bezdotykové teploměry

22

Štíty

136

Brýle

274

Návleky na boty

7.500

Dále jsou k dispozici prachové respirátory, 4,3 kilometru látky na roušky, 400 metrů tkalounu na roušky. Tyto zásoby ochranných a dezinfekčních prostředků by měly při vypuknutí nákazy v zařízeních poskytovatelů sociálních služeb pokrýt měsíční spotřebu těchto prostředků. K dispozici je i dostatečná zásoba mýdel a prostředků na vytírání,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Dalším subjektům, jako jsou příspěvkové organizace města, neziskové organizace na území města, Městská policie Plzeň, Plzeňské městské dopravní podniky a Čisté Plzni vedení města doporučilo, aby byly na možný výskyt nákazy covid-19 dostatečně zásobeny odpovídajícím množstvím ochranných pomůcek.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …