Domů / Plzeňský rozhled / Plzeň může být lídrem ve vývoji a inovacích, myslí si Markéta Pekarová Adamová

Plzeň může být lídrem ve vývoji a inovacích, myslí si Markéta Pekarová Adamová

Nejlepším místem pro inovace, výzkum a vývoj může být město Plzeň. Aspoň tak se domnívá předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové, která společně s dalšími poslanci navštívila hlavní město našeho regionu. Stalo se tak při příležitosti startu nové roadshow TOP 09 nazvané „Myslíme na budoucnost“. V průběhu celého dne hovořili se studenty, úspěšnými podnikatelkami, navštívili moderní technologický park TechTower, strojírenskou firmu Doosan Škoda Power a setkali se také s rektorem Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Miroslavem Lávičkou a zástupci výzkumných center. Den pak zakončili debatou s veřejností. 

Na návštěvě v NTIS

Během jednání s rektorem ZČU a zástupci výzkumných center byly tématem rozhovoru inovace a také spolupráce s Tchaj-wanem. Zájem rektora ZČU podílet se na výzkumu a vývoji čipových technologií v rámci vývojového centra čipů, které by mohlo v ČR vzniknout, podpořil také náš poslanec Marek Ženíšek: Byl bych velmi rád, kdyby se právě naše plzeňská ZČU mohla podílet na výzkumu a vývoji technologií v rámci vývojového centra čipů, které by mohlo v ČR vzniknout. ZČU by tak mohla ještě více přispět ke zvýšení vzdělanosti a podpořit tak proměnu našeho regionu v lídra na poli výzkumu, vývoje a inovací.“ 

Zkouška virtuální reality v TechTower

Předsedkyně Poslanecké sněmovny jako první z nevyšších ústavních činitelů ČR zavítala také do nově otevřeného technologického parku TechTower, který díky iniciativě minulého vedení Plzně, jehož součástí byla i TOP 09, vyrostl na místě bývalého pivovaru Světovar v Plzni-Slovanech. Cílem TOP 09 je investovat také do obnovitelných zdrojů. Budoucnost české energetiky vidí v mixu obnovitelných zdrojů a jaderné energie. Právě udržitelnost v energetice, ale také podpora českých firem, byla tématem jednání ve strojírenské firmě Doosan Škoda Power.  

Na závěr dne představila TOP 09 v rámci veřejné debaty, která se konala v kulturním centru Papírna Plzeň, nový program 4E (ekonomika, ekologie, Evropa, euro), jehož vizí je Česká republika jako stát, který je pevnou a sebevědomou součástí evropských struktur, klade důraz na životní prostředí, ekonomickou prosperitu i svobodu jednotlivce.  

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …