Domů / Plzeňský rozhled / Plzeň opraví školní kuchyni , Folmavskou ulici i výběh lvů

Plzeň opraví školní kuchyni , Folmavskou ulici i výběh lvů

Obnova hlavní hrací plochy fotbalového stadionu ve Štruncových sadech, dovybavení informačního systému ledové plochy zimního stadionu, rekonstrukce školní kuchyně 15. základní školy, celoplošná oprava Folmavské ulice nebo řešení havarijního výběhu lvů v plzeňské zoo, jsou projekty, které budou podpořeny v souvislosti s použitím části přebytku hospodaření Magistrátu města Plzně za rok 2020, kterou tvoří zlepšené příjmy z tzv. cizích daní. Současně bude z Fondu rezerv a rozvoje města Plzně uvolněno 24,350 milionu korun na finanční zajištění dalších dopadů a opatření v souvislosti s koronavirovou krizí.  

„V rámci rozpočtového opatření na rok 2021 jsme rozhodli o uvolnění další části prostředků, a to ve výši 24,350 milionu korun určených na zmírnění negativních vlivů koronavirové krize v Plzni. Z této částky podpoříme sportovní organizace na území města, zajistíme finanční krytí sníženého příjmu z pronájmu nebytových prostor v souvislosti s úplným nebo i částečným odpouštěním nájemného za období říjen až prosinec 2020 či finanční krytí propadů příjmů v souvislosti se zrušením vyhlášky o místním poplatku z pobytu a poskytnutí daru plátcům tohoto poplatku ve výši již uhrazených poplatků za rok 2020 jako opatření pro zmírnění negativních dopadů koronavirové krize pro provozovatele ubytovacích zařízení na území města,“ přiblížil David Šlouf, radní města Plzně pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem.

Z této částky dále podpoří nákup respirátorů FFP2 a osobních ochranných pomůcek pro magistrát, městské příspěvkové organizace i pro zařízení péče o seniory či na vybavení karanténních a očkovacích center v Plzni. V souvislosti s použitím části přebytku hospodaření Magistrátu města Plzně za rok 2020, kterou tvoří zlepšené příjmy z tzv. cizích daní, poputuje na rekonstrukci školní jídelny 15. základní školy 17 milionů korun, 14 milionů půjde na demontáž stávajících kremačních pecí a pořízení dvou nových v budově krematoria. Opraví také za 16 milionů korun Folmavskou ulici. Na kompletní přestavbu ubytovny Plachého 52 na dům s nájemními byty, kdy v rámci přestavby vznikne 14 bytů, poputuje finanční částka 40 milionů korun.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Sezóna na Šumavě nabídne zájemcům zážitkové programy

V pondělí 10. května bude spuštěna registrace na 30 komentovaných vycházek v rámci speciálního programu k výročí třiceti …