Domů / Plzeňský rozhled / Plzeň podpoří kulturní a umělecké dění ve městě

Plzeň podpoří kulturní a umělecké dění ve městě

Poskytnutí dotací v rámci Průběžného dotačního programu Mikrogranty na podporu kulturních a uměleckých projektů pro rok 2023 schválili zastupitelé Plzně. Jedná se o částku  ve výši 66 300 korun, je určena  celkem pro pět  subjektů, mimo jiné na uspořádání divadelních představení nebo na benefiční aukci. 

foto Václav Marian

„Město Plzeň tímto programem podporuje kulturní a umělecké dění ve městě již několik let. Ze třetí uzávěrky přijímání žádostí schválili zastupitelé podporu konkrétně pro Loutkové divadlo Špalíček na uspořádání podzimního cyklu pěti představení, mezinárodní filmový festival International Road Movie Festival na podzimní site-specific promítání, pro soubor Consortium musicum na projekt Santini 300, pro Hospic svatého Lazara na benefiční aukci a dále pro neziskovou organizaci Post Bellum na projekt Knihy, spisovatelé a Paměť národa,“ informovala Eliška Bartáková, radní pro oblast kultury a památkové péče.

Mikrogranty města Plzně pomáhají během roku oživit kulturní dění, a to zejména prostřednictvím aktivit v oblasti hudby, tance, divadla, výtvarného umění, designu, literatury, podpory kulturních a lidových tradic, site specific art aj. Projekty musejí směřovat k veřejné prezentaci.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …