Domů / Plzeňský rozhled / Plzeňská fakultka odměnila své zdravotníky

Plzeňská fakultka odměnila své zdravotníky

Fakultní nemocnice Plzeň, v rámci odměňování svých zaměstnanců pracujících v období koronavirové pandemie, rozdělila na odměnách více než 40 milionů korun.

„Byl  vytvořen spravedlivý systém, který nenaruší vnitřní integritu odměňování zdravotníků s ohledem na spektrum a náročnost poskytované péče a s odlišením toho,  zda je péče poskytována v péči přednemocniční, u standardního lůžka, na infekčních stanicích  či na ventilovaných JIP. Klíč k stanovení výše odměn  byl sestaven z kumulace počtu směn, daného pracoviště či  jiného  provozu, jehož činnost  také souvisí s péčí o pacienty v rámci péče Covid 19 (např. laboratoř, pracoviště CT apod.),“ vysvětluje ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

Průměrně byly vyplaceny odměny, které  se pohybovaly uprostřed  daného rozmezí stanovené ministerstvem zdravotnictví. Spravedlivý klíč umožnil odměnit všechny zaměstnance, kteří se podíleli na zvládnutí pandemického období.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …