Domů / Plzeňský rozhled / Plzeňský centrální obvod podporuje elektromobilitu ve městě

Plzeňský centrální obvod podporuje elektromobilitu ve městě

Pořízením nového hybridního vozidla se plzeňský centrální obvod přihlásil k projektu elektromobility, který město Plzeň nedávno spustilo vybudováním a spuštěním první veřejné nabíjecí stanice pro elektromobily u zoologické a botanické zahrady.

Jsem rád, že jsme podpořili tento městský projekt, neboť jsem přesvědčen, že elektromobilita má budoucnost a bude měnit naše životy. Vozy označené „plug – in hybrid“ se vyznačují inovativní a inteligentní technologií a lze je dobíjet ze zásuvky či dobíjecí stanice. Je to prostě nový typ mobility, která je ekologičtější, kdy vozy využívající alespoň částečně elektřinu, mají nižší či dokonce nulové emise a hybridy navíc mají rovněž nižší spotřebu pohonných hmot. Spojuje tedy ekonomickou výhodnost a šetrnost k životnímu prostředí,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Město Plzeň pracuje na koncepci a provozování dalších nabíjecích stanic jak pro Plzeňany, tak pro návštěvníky města, aby nabíjení jejich elektromobilů bylo co nejpohodlnější. Podle odhadů letos využije nabíjecí stanici až 60 vozů měsíčně, v následujících letech by se tento počet měl několikanásobně zvýšit. Také Městský obvod Plzeň 3 připravuje vlastní nabíjecí stanici, kde se bude nabíjet nejen nové hybridní auto, ale i auta návštěvníků úřadu.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Interaktivní aplikace ČSÚ srovnává kvalitu života v krajích

Kvalitu života obyvatel všech 14 krajů Česka měří 34 vybraných statistických ukazatelů, které Český statistický úřad …