Domů / Plzeňský rozhled / Plzeňský kraj je připraven pomoci Sušické nemocnici

Plzeňský kraj je připraven pomoci Sušické nemocnici

Výsledkem jednání hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka s vedením města Sušice v čele se starostou města Sušice Petrem Mottlem je  kraj okamžitě připraven pomoci sušické nemocnici. Ve hře je i  vyjádření města k návrhu memoranda o finanční podpoře nemocnice. 

„I proto jsme   mluvili o memorandu, které jsme městu nabídli, ale také  o finanční podpoře ve výši deseti milionů korun, jíž jsme připraveni podpořit provoz nemocnice v letošním roce. Na schůzce padl také návrh na okamžité převzetí nemocnice Plzeňským krajem. Vzhledem ke schválené koncepci městem Sušice  bude v první řadě důležité zjistit, v jakém personálním, ekonomickém a majetkovém stavu se nemocnice nachází. Následně bychom mohli začít jednat o jejím převzetí a majetkovém vypořádání. Pomoc Sušické nemocnici beru jako svou morální povinnost a s touto alternativou řešení jsem seznámil starostu města Sušice,“ konstatoval hejtman Rudolf Špoták s tím, že další detaily o Sušické nemocnici budou řešeny prostřednictvím rozhodnutí rady kraje v následujících týdnech.

Na základě této schůzky vyzval hejtman Rudolf Špoták starostu města Sušice k zaslání připomínek k návrhu memoranda o finanční podpoře a zároveň o sdělení stanoviska města k případnému okamžitému převzetí nemocnice krajem.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …