Domů / Plzeňský rozhled / Plzeňský kraj pomůže FN Plzeň s oslovením dárců krve

Plzeňský kraj pomůže FN Plzeň s oslovením dárců krve

Vedení Plzeňského kraje se rozhodlo ve spolupráci s městem Plzeň podpořit FN Plzeň v kampani zaměřené na získání dobrovolných dárců krve. Transfuzní oddělení v Plzni na Borech je nově zrekonstruované a nabízí tak větší komfort i samotným dárcům.

Transfuzní oddělení FN Plzeň

Zároveň je nově možné se na odběry objednat online. Nový rezervační systém byl spuštěn začátkem loňského roku a dárcům je k dispozici rovněž moderní bistro plné kvalitních pochutin, které připravuje Oddělení léčebné výživy a stravování.

Víme, že se fakultní nemocnice potýká s nedostatkem krve a že zejména v období letních prázdnin je jí nejvíce potřeba. Rozhodli jsme se proto jít tomuto problému, jenž se dotýká nás všech, naproti a pomoci nemocnici oslovením možných dárců mezi pracovníky krajského úřadu a studenty našich středních škol,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Transfuzní oddělení FN Plzeň patří mezi největší transfuzní zařízení v České republice a zajišťuje celé spektrum činností související s transfuzní problematikou. Plní úkoly stanovené ministerstvem, směrnicemi a vedením nemocnice v souladu s legislativou, vyrábí transfuzní přípravky a provádí rutinní laboratorní vyšetřování. Poskytuje i zvlášť specializované služby v rámci kraje a dodává krev více nemocnicím. Jen za rok 2022 provedli zdravotníci téměř 22 000 odběrů.

Informace o objednávacím systému a odběrovém místě naleznou na webových stránkách FN Plzeň: https://to.fnplzen.cz/cs/to_pro_darce.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …