Domů / Plzeňský rozhled / Plzeňský kraj regionem budoucnosti

Plzeňský kraj regionem budoucnosti

Náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner a vedoucí Odboru regionálního rozvoje KÚPK Miloslav Michalec převzali včera 12. března 2014 ve francouzském Cannes prestižní ocenění pro Plzeňský kraj v soutěži Evropská města a regiony budoucnosti 2014/15.

Plzeňský kraj je, co se týče podpory zahraničních investic, Regionem budoucnosti 2014/15. Současně je v celkovém hodnocení socioekonomických ukazatelů druhým nejlepším regionem. Rozhodla o tom komise složená z ekonomů, analytiků a specialistů v oblasti bankovnictví, veřejného sektoru nebo regionálního rozvoje, která hodnotila evropské regiony pro časopis Financial Direct Investment Magazine (fDi Magazine), vydávaný renomovaným deníkem The Financial Times.
 Slavnostní předávání cen bylo jedním z vrcholů 25. ročníku veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, jednoho z největších veletrhů svého druhu v Evropě, kde se setkávají rozhodující hráči investičního světa.
„V loňském roce byl Plzeňský kraj ohodnocen společností MasterCard jako kraj s největším zlepšením socioekonomické úrovně za poslední desetiletí, kromě toho je náš region hned po Praze, tedy mezi kraji jako takovými, Nejlepším místem pro život roku 2013. Vynikajícím umístěním v žebříčku časopisu fDi Magazine jsme úspěchy našeho kraje ještě rozšířili, především nás ale může těšit, že potenciál Plzeňského kraje oceňují i zahraniční experti,“ hodnotí úspěch hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Počet dopravních nehod v kraji roste, stejně tak škody na majetku

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 zaznamenáno celkem 4 611  dopravních nehod a proti roku 2022 vzrostl jejich počet …