Plzeňský primátor je pozitivní na covid-19, zůstává doma

Primátor Martin Baxa

Primátor města Plzně Martin Baxa je pozitivní na covid-19, onemocnění potvrdil výsledek PCR testu. V izolaci tak podle nových pravidel zůstane do 15. března. Pokud se jeho zdravotní stav nezhorší, je primátor připraven vykonávat své povinnosti z domova prostřednictvím on-line režimu. V případě naléhavé potřeby jej zastoupí první náměstek Roman Zarzycký.

„Vždy dbám na maximální dodržování preventivních opatření, a přesto se mi nákaza nevyhnula. I to dokládá, jak je koronavirus nebezpečný. Zatím pociťuji jen lehké příznaky a věřím, že budu co nejdříve v pořádku. Dovolím si proto i tímto prohlášením znovu apelovat na občany, aby minimalizovali kontakty a důsledně dodržovali pravidlo 3 R,“ uvedl primátor Martin Baxa.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

POCEM na divadlo má jediný cíl – „naladit“ Plzeň na živé umění

Už od poloviny června bude Plzeň znovu patřit divadlu. Festival POCEM na divadlo totiž vstupuje …