Domů / Plzeňský rozhled / Podaří se školám z Plzeňska obhájit loňská vítězství?

Podaří se školám z Plzeňska obhájit loňská vítězství?

Více než 20 tisíc dětí se zapojilo do 11. ročníku Soutěže finanční gramotnost, a to od nejmenších školáků až po teenagery na středních školách. V lednu je čekají okresní kola. Ti nejlepší pak mají šanci postoupit přes krajské kolo až do slavnostního finále v budově ČNB. Na Plzeňsku se soutěže účastní celkem 17 škol, některé z nich se pokusí obhájit loňská vítězství.

V první fázi soutěže se děti musely popasovat s testy, které prověřují jejich finanční gramotnost. Ty jsou rozdělené do tří věkových kategorií. „Tři nejlepší děti z každé kategorie v jednotlivých školách postupují do lednových okresních kol. V nich už budou pracovat v týmu,“ popisuje Marta Gellová, předsedkyně Rady EFPA ČR. Z tisícovky týmů pak do dalšího klání postoupí jen ti nejlepší.

V Plzeňském kraji se do soutěže zapojilo celkem 17 škol. Které týmy si v ostré konkurenci poradí nejlépe, bude jasné 5. února. V loňském ročníku děti z Plzeňska triumfovaly, obsadily medailové pozice ve všech vyhlášených kategoriích.

Soutěž Finanční gramotnost připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) a s podporou MŠMT ČR.  Hlavním partnerem je Abeceda peněz od České spořitelny, což je největší program na finanční vzdělávání dětí v ČR. „Abeceda peněz má mnohaleté zkušenosti s výukou finanční gramotnosti dětí všech věkových kategorií. Věnujeme se jim osobně i prostřednictvím on-line hodin. S pomocí profesionálních pedagogů pro ně vyvíjíme hry, soutěže a další pestré výukové programy,“ popisuje David Hubáček, který má finanční vzdělávání v České spořitelně na starosti. Soutěž finanční gramotnost podle něj už mnoho let pomáhá přivést pozornost veřejnosti k tématu, které je pro budoucnost naší společnosti klíčové. „Vnímáme ji jako další důležitou aktivitu na poli finanční gramotnosti. A proto ji s radostí podporujeme,“ dodává.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Příjmy domácností v prvním pandemickém roce rostly, i když nerovnoměrně

V roce 2020 meziročně vzrostly příjmy českých domácností téměř o 5 %, reálně o 1,7 %. Takzvaná …