Domů / Plzeňský rozhled / Poděkovali sestrám za jejich obrovské úsilí v pandemickém období

Poděkovali sestrám za jejich obrovské úsilí v pandemickém období

Každoroční Mezinárodní den sester, připadá na 12. květen,  je hlavně v nemocnicích vnímán jako den, který je o sestrách a pro sestry. Letošního poděkování právě této kategorii zdravotnického personálu ve FN Plzeň,  který v pandemickém období pomáhal občanům Plzně a celého Plzeňského kraje, se zúčastnili významní hosté.

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová společně s primátorem města Plzně Martinem Baxou a ředitelem FN Plzeň Václavem Šimánkem poděkovali sestrám za jejich obrovské úsilí vynaložené v pandemickém období. Setkání se uskutečnilo na 2. interní klinice, ale slova díků budou mířit i nadále na všechna oddělení a kliniky. 

„V pandemickém období byla nejdůležitější spolupráce a jistota, že se můžeme navzájem na sebe spolehnout. Nejen kolegiální jistota, i opora fakultní nemocnice ve vedení města Plzně a Plzeňského kraje napomáhala k vědomí, že obrovský nápor hospitalizovaných pacientů zvládneme společně. Dostali jsme školu života a pevně věřím, že nás mnohé posílila. Sestry jsou hrdinkami této pandemie,“ uvedl ředitel FN Václav Šimánek.

Jednou z akcí, kterou pro své sestry uspořádala FN Plzeň, byl projekt Srdce pro sestry. Jeho cílem bylo nasbírat srdce pro 1 600 všeobecných sester a porodních asistentek plzeňské fakultní nemocnice. Obrovský zájem předčil očekávání všech. Desítky firem, úřadů a škol a stovky jednotlivců, rodin a skupin přátel doručili do nemocnice téměř 5 000 srdcí.

Poděkování patří nejen sestrám, ale všem, kteří na ně myslí a sebemenším slovem či skutkem vyjádří dík.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …