Domů / Plzeňský rozhled / Podepsané memorandum podpoří rozvoj krajských nemocnic

Podepsané memorandum podpoří rozvoj krajských nemocnic

Plzeňský kraj, ředitelé nemocnic, starostové měst, kde nemocnice sídlí, a zástupce Nemocnic Plzeňského kraje  podepsali memoranda, jejichž smyslem je deklarace spolupráce na rozvoji nemocnic. Jedná se konkrétně o Klatovskou nemocnici, Domažlickou nemocnici, Stodskou nemocnici a Rokycanskou nemocnici.

Stodská nemocnice

Máme zájem na poskytování další podpory pro činnost a rozvoj nemocnice, s cílem posílit pozici nemocnice jakožto silného a stabilního zdravotnického zařízení a perspektivního zaměstnavatele,“ uvádí se v memorandech. Každé z měst – Klatovy, Domažlice, Stod a Rokycany – spolu s Plzeňským krajem se v memorandu zavazují podpořit rozvoj nemocnic například zkvalitněním a zkrácením dopravní dostupnosti nemocnice pro občany z širšího okolí či podporou bydlení pro zaměstnance nemocnice v místě samém.

Plzeňský kraj bude dále rozvíjet všechny své nemocnice. V současné době zažívá zdravotnictví v celé zemi těžké časy, zejména kvůli nedostatku zdravotnického personálu a lékařů. Abychom tyto problémy překonali, je pro nás nezbytně nutné spolupracovat se starosty města a obcí,“ říká hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Ti, kteří jednotlivá memoranda podepsali, také tímto aktem vytvořili pracovní skupinu. Tato pracovní skupina bude průběžně spolupracovat na cílech uvedených v memorandu a jednou ročně se na společném jednání budou také vyhodnocovat dosažené výsledky a budou zde také konzultovány další možnosti rozvoje a podpory na následující období.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …