Domů / Plzeňský rozhled / Podnikatelé o kontrole a monitoringu zaměstnanců

Podnikatelé o kontrole a monitoringu zaměstnanců

Již v minulém měsíci připravila  pro své členy i podnikatelskou veřejnost Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje ve spolupráci s advokátní kanceláří ŘANDA HAVEL LEGAL zajímavou a potřebnou pracovní besedu na téma Nejčastější chyby v pracovních smlouvách. Dalším přitažlivým a podnětným tématem, které tato advokátní kancelář pro podnikatele připravila, byla „Kontrola a monitoring zaměstnanců“.

Co o této činnosti, kterou si často všímají i média, říká právní úprava? Na tuto a další otázky byli opět připraveni odborníci z advokátní kanceláře ŘANDA HAVEL LEGAL. Týkaly se také například dotazů, jaké prostředky může užít zaměstnavatel při kontrole svých pracovníků, kdy je možné přikročit k monitoringu a jaká jsou práva zaměstnanců na ochranu soukromí na pracovišti a jaká právní ke kontrole má naproti tomu zaměstnavatel.

Důležitým problémem byly také dopady neoprávněného užívání prostředků zaměstnavatele na pracovní poměr a jeho postu při kontrole či monitoringu pracovníků. Účastníci pak v diskusi mohli využít i několik konkrétních příkladů z praxe.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …