Domů / Plzeňský rozhled / Pohádka má novou kuchyni, Čechovka novou zahradu s terasou

Pohádka má novou kuchyni, Čechovka novou zahradu s terasou

Rokycany také o letošních letních prázdninách investují do budov svých mateřských a základních škol.  Dvě základní školy mají nové střechy. Opravenou  školní kuchyni už má Mateřská škola Pohádka a děti z mateřinky v Čechově ulici budou mít novou zahradu. Jinak školy čekají běžné údržby – malování, výměna nábytku či podlahových krytin. Město ale také investuje do IT vybavení škol – nakoupí nové interaktivní tabule. Náklady na investice ve školních školách jsou letos v desítkách milionů korun. Město zřizuje tři základní školy a dvě mateřské školy.

opravená školní kuchyně

V úterý 15. srpna převzala radnice dokončenou opravenou školní kuchyni v suterénu Mateřské školy Pohádka v Raisově ulici, která spadá pod MŠ U Saské brány. Kromě kuchyně se opravily sklady potravin, šatna, sociální zařízení a denní místnost personálu kuchyně. Jednalo se o stavební úpravy a rekonstrukci povrchů. Provedly se nové skladby podlah, keramické obklady a omítky v jednotlivých místnostech. Byla také provedena dispoziční úprava stávajícího sociálního zařízení. Celkové náklady jsou více než 1,5 milionu korun s DPH. Do konce týdne bude probíhat úklid po stavbě, následně se bude stěhovat vybavení kuchyně.

hřiště pro děti v Čechově ulici

V Mateřské škole Čechova se rekonstruuje zahrada za 2,5 milionu korun, hotovo by mělo být v září 2023. Na zahradě se buduje dřevěná terasa se zděným skladem o rozměrech stavby cca 8 x 3 metrů. Objekt bude sloužit jako venkovní sklad hraček pro děti, pro zahradní vybavení apod., terasa pak bude sloužit pro posezení osob. Půdorys objektu skladu je ve tvaru obdélníku o rozměrech 3,00 x 3,65 metru. Terasa má rozměr (včetně přesahů střechy) 4,30 x 4,00 metru a je umístěna severozápadně od skladu. Zastřešení objektu skladu a terasy je společné. Součástí jsou také nové herní prvky.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …