Domů / Plzeňský rozhled / Pomoc muži bez domova od týmu z projektu Street medicine

Pomoc muži bez domova od týmu z projektu Street medicine

Městská policie Plzeň patří mezi organizace zapojené do projektu Street medicine. Ten v Plzni slouží zejména k tomu, aby měli lidé bez přístřeší, kteří potřebují pomoc s péčí o své zdraví, možnost základního ošetření.

Již v několika případech kontaktovali strážníci městské policie koordinátorku projektu, jejímž prostřednictvím zprostředkovali takto pomoc osobám bez domova. Naposledy to bylo před několika dny dopoledne. Muž žijící ve stanu, kterého strážníci pravidelně v zimním období kontrolovali, si stále stěžoval na bolest nohou. Přesto pokaždé nabízenou pomoc zatvrzele odmítal s tím, že se o sebe zvládne postarat sám.

Po opakovaných kontrolách nabyli strážníci dojmu, že by mužův zdravotní stav mohl být vážný. Proto se obrátili na koordinátorku projektu Street medicine z Oblastního spolku Českého červeného kříže Plzeň. Ta zajistila na místo výjezd zdravotního týmu, který si následně muže převzal do zdravotní péče. Zdravotníci shledali stav muže jako vážný. Hlídka pomohla pracovníkům Českého červeného kříže Plzeň s transportem muže v přenosové plachtě do sanitního vozu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …