Domů / Plzeňský rozhled / Posezení s… začíná letos v ZOO Plzeň už ve čtvrtek 10. ledna

Posezení s… začíná letos v ZOO Plzeň už ve čtvrtek 10. ledna

Celkem 7 lednových a únorových čtvrtečních podvečerů mohou milovníci přírody, zvířat a cestování vyrazit na zajímavé výpravy se zajímavými hosty zoo. Tradice těchto přednášek čítá v zoo už několik desetiletí, „místem činu“ se potom opakovaně stává přednáškový sál EVVO centra na statku Lüftnerka. Pro diváky je připraveno i několik překvapení a cesta vede pokladnou zoo na Vinicích v 17 30 hod. Přednášky začínají vždy v 18 00 hod. a jednotné vstupné činí 50 Kč. Letos vyrazíme do Afriky, Asie, Amazonie i pod hladinu oceánu. Podrobnosti budou uváděny na webu a facebooku zoo.

Namibie, Andrea Fojtíková

ANDREA FOJTÍKOVÁ – NAMIBIE: 10. 1.

Dvě bláznivé fotografky, jedna terénní Toyota a šest tisíc kilometrů nádhernou přírodou jihoafrické Namibie.

JINDŘICH FANFRLÍK – TYGŘI: 17. 1.

Pomocí klasického stopování s využitím moderních technologií nahlédneme do skrytého života ussurijských tygrů na ruském Dálném východě.

ALEŠ TOMAN – KYPR: 24. 1.

Jak se žije zoologovi na Kypru – téměř dva roky strávené na Kypru stačí k tomu, abyste poznali přírodu tohoto slunného ostrova, ne však k tomu abyste pochopili mentalitu Kypřanů. Povídání o přírodě, krásách a problémech Kypru.

JAN DUNGEL – AMAZONŠTÍ INDIÁNI: 31. 1.

Cestovatel, spisovatel, ilustrátor a především milovník Amazonie v jedné osobě. Poutavé vyprávění člověka, pro něhož je příroda celým životem.

MATĚJ PTACZEK – KOLUMBIE: 7. 2.

Matěj Ptaszek je první Evropan, který strávil coby spisovatel, fotograf a bluesový hudebník více než dvacet měsíců v divokém  kolumbijském departamentu Antioquia.

HANA BOHME – VÝCVIK PSŮ PRO AFRIKU: 14. 2.

Ochrana přírody v Kongu formou detekčních psů, kteří pracují v terénu a vyhledávají v autobusech a autech ohrožené druhy zvířat nebo jejich ostatky (slonovina, luskouní šupiny, papoušci aj…)

DANIELA KOTEKOVÁ – ŽRALOČÍ ŽENA : 28. 2.

Neuvěřitelný svět mnohdy obávaných a obrovských žraloků vám osobně přiblíží tato na pohled křehká dáma, jež se mezi ně potápí a říká, že se stali její celoživotní láskou a vášní.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Rezignoval děkan Fakulty zdravotnických studií ZČU

Rektor Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Miroslav Holeček dnes ráno vyzval děkana Fakulty zdravotnických studií (FZS) …