Domů / Plzeňský rozhled / Poslankyně za SPD Jana Levová chystá žalobu na výsledek voleb

Poslankyně za SPD Jana Levová chystá žalobu na výsledek voleb

Chci touto cestou informovat o svém rozhodnutí podat žalobní návrh na neplatnost voleb, na neplatnost hlasování a neplatnost volby kandidáta ve volbách do Zastupitelstva města Plzeň konaných dne 5. a 6. 10. 2018 – uvádí ve svém prohlášení Jana Levová, poslankyně sněmovny a předsedkyně hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) Plzeňský kraj.

Podle jejího názoru došlo kromě již uváděného porušení zákona o volbách do zastupitelstev obcí i k porušení zásad volebního práva dle čl. 21 ústavní Listiny základních práv a svobod, neboť některým voličům bylo zřejmě pochybením volební komise upřeno právo dát hlas kandidátovi, kterému dát hlas chtěli, resp. k jejich hlasu nebylo při sčítání hlasů přihlédnuto. Chyby při sčítání odevzdaných hlasů a zkreslení volebních výsledků mají tedy i ústavně-právní rozměr. Z uvedených důvodů dnes také vznese požadavek na pozastavení vyjednávání politických stran o koalici na plzeňský magistrát.

„Původně jsem výsledky voleb brala jako fair play prohru, ale někteří naši voliči mě upozornili na zřejmé chyby ve výsledcích v jejich volebních okrscích. Po podrobném prostudování jsem dle mého názoru našla velké chyby ve sčítání v 8 okrscích, ale důkaz o chybě sčítání se mi podařilo získat jen v sedm okrscích. Jako volička jsem se z možných chyb a dle mého i zřejmých chyb při sčítání vyděsila. Považuji za svou povinnost jako občana i jako veřejně činného člověka nechat nezávislý soud rozhodnout,“ dodává Levová.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …