Domů / Plzeňský rozhled / Práce na hlavním nádraží v Plzni pokročily

Práce na hlavním nádraží v Plzni pokročily

Cestující na hlavním nádraží v Plzni čekají další změny související s rekonstrukcí tamní památkově chráněné budovy. V horní hale, kde dnes fungují jak pokladny, tak čekárna a služby občerstvení, začnou stavební práce. Prodej jízdenek se proto začátkem prázdnin přesune do dolní haly pod schodiště.

Přístup k novým pokladním přepážkám v dolní hale povede koridory pod prostorovým lešením, cestující se proto musí připravit na menší čekací prostory. Tento stav potrvá podle harmonogramu prací do letošního prosince. Následně se však zpřístupní dolní a horní hala nádražní budovy pro veřejnost a omezení budou již minimální.

V horním patře bude pro zachování přístupu cestujících na nástupiště vytvořen průchozí koridor k výtahům, ve spodním podlaží pak povede do prostoru nových pokladen. S orientací veřejnosti pomůže doplněný informační systém.

Práce na plzeňském hlavním nádraží začaly v dubnu před dvěma lety. Stavbaři už zrekonstruovali východní část nádražní budovy, upravené prostory začnou využívat první dopravní zaměstnanci. Hotové jsou rovněž dvě menší věže, krátce před dokončením jsou pak práce na hlavní kupoli.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …