Domů / Plzeňský rozhled / Privamed otevřel nové pracoviště pro magnetickou rezonanci

Privamed otevřel nové pracoviště pro magnetickou rezonanci

V současné době investuje vedení Nemocnice PRIVAMED a.s. nemalé finanční prostředky do Radiodiagnostického oddělení.  V těchto dnech    zahájilo provoz nové pracoviště Magnetické rezonance v  samostatné přístavbě nemocnice. Přístavbou dolní budovy Nemocnice Privamed a.s. vznikl kromě vlastní vyšetřovny s kabinou i moderní prostor nejen pro pacienty, ale i pro obsluhu magnetické rezonance.

„Nové pracoviště magnetické rezonance je vybaveno špičkovým přístrojem firmy Siemens – Magnetom Amira 1,5 T. Tímto krokem pokračujeme v postupné obměně stávajícího diagnostického přístrojového  vybavené tohoto oddělení. Rozhodli jsme se i v tomto případě pokračovat ve spolupráci s firmou Siemens Healthcare, s.r.o. Radiodiagnostické přístroje tohoto výrobce dosahují špičkových parametrů a jsme rádi, že je můžeme využívat i v naší nemocnici,“ sděluje úvodem MUDr. Miroslav Mach, předseda představenstva společnosti PRIVAMED a.s. .

Postupně však vznikají na Radiodiagnostickém oddělení i další zmodernizované prostory, kam se posléze nastěhují sonografická pracoviště a vznikne i malý sálek pro endosonografii. Lékařům a laborantkám oddělení jsou k dispozici nově upravené denní místnosti se sociálním zázemím.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …