Domů / Plzeňský rozhled / Provoz sportovních zařízení je náročný na spotřebu energie

Provoz sportovních zařízení je náročný na spotřebu energie

Možná nevíte, že zimní stadion v Rokycanech se stavěl od srpna 1973 svépomocí v akci „Z“. Slavnostní předání veřejnosti se uskutečnilo 22. listopadu 1974, druhý den bylo první bruslení pro děti. Během dalších čtyř let vznikalo další zázemí a zařízení, v roce 1978 se začalo se zastřešením zimního stadionu a dobudováním prvního patra správní budovy.

zimní stadion Rokycany

Na začátku tohoto století prošel zimní stadion nákladnou rekonstrukcí za více než 19 milionů Kč. Na zimním stadionu byla v loňském roce provedena oprava technologie chlazení, výměna izolací a regulace ventilů, která bude pokračovat i v letošní odstávce zimního stadionu. Bude provedena výměna rozvodů chladícího média, které jsou staré 40 let.

Vloni v říjnu uvedlo město Rokycany do provozu také nové multifunkční hřiště za zimním stadionem. Tímto krokem nabídlo svým občanům hned několik příležitostí ke sportování na čerstvém vzduchu. Na své si přijdou milovníci jízdy na kole nebo in-line bruslích, vyznavači workoutu, fotbalisté, hráči nohejbalu nebo košíkové a příznivci dalších venkovních sportovních aktivit.

sportovní areál v Rokycanech

Město má také zpracovaný projekt na celkovou revitalizaci Sportovního areálu Jižní předměstí. V případě získání dotace začne město Rokycany s opravou za 50 milionů korun.  Vyměnily by se veškeré povrchy v areálu – nový povrch fotbalového hřiště, víceúčelových hřišť na basketbal, nohejbal a volejbal, nový povrch atletické dráhy, tenisového kurtu a kompletní nové LED osvětlení areálu.

Provoz sportovních zařízení je velmi náročný na spotřebu energie. Na rok 2024 jsou vyčleněny na elektrickou energii, teplo, teplou vodu a plyn finance ve výši 24 155 000 milionů korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …