Domů / Plzeňský rozhled / Průtah městem Horažďovice od zítřka opět v provozu

Průtah městem Horažďovice od zítřka opět v provozu

Ředitelství silnic a dálnic sděluje, že ve středu 1. 12. 2021 dojde k opětovnému úplnému zprovoznění komunikace I/22 na průtahu města Horažďovice, kde od loňského dubna probíhala kompletní rekonstrukce vozovky.

Dopravní omezení na komunikaci I/22 ve městě Horažďovice v ulici Strakonická se týkala úseku od železničního přejezdu trati Horažďovice předměstí – Domažlice až po konec obce Horažďovice. Během stavebních prací byla v úseku dlouhém zhruba jeden kilometr vyměněna celé konstrukce vozovky. Ta byla následně oboustranně osazena silničními obrubami, podél vozovky vznikla parkovací místa pro osobní automobily a byl vytvořen odstavný pruh pro provádění kontrolní činnosti složek Integrovaného záchranného systému.

Dále došlo k vybudování nových chodníků, autobusových zastávek, úpravám vjezdů a rozjezdů křižovatek. Provedena byla nová dešťová kanalizace, přeložka vodovodu a plynu a okolí komunikace bylo vybaveno novým veřejným osvětlením. Ředitelství silnic a dálnic za opravu  zaplatilo cenu 102 mil. Kč bez DPH.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …