Domů / Plzeňský rozhled / První festival světla v podzemí představí BLIK BLIK Nevřeň

První festival světla v podzemí představí BLIK BLIK Nevřeň

Ve svém osmém ročníku se rozšiřuje Festival světla a umění ve veřejném prostoru BLIK BLIK mimo Plzeň. Jeho ozvěny se uskuteční 6. a 7. dubna 2024 v kaolinovém dole v obci Nevřeň. Ta se svými 300 obyvateli stane zřejmě nejmenší obcí na světě, která hostí festival světla.  

Za kulisy mu poslouží unikátní prostředí podzemí kaolinového dolu Centra Caolinum. Festival tak bude moci netradičně probíhat za denního světla od 9 do 21 h. Místo historické prohlídky dolu bude tentokrát na trase dlouhé 700 m pro návštěvníky připraveno celkem 5 světelných uměleckých instalací a 2 videomappingy. Světlé stěny dolu jsou totiž skvělým prostředím pro projekce i další světelné instalace. Na akci lze na www.blikblik.cz zakoupit vstupenky. Jejich množství je omezené kapacitou podzemích prostor.

„Jsem rád, že tento fascinující festival obohacuje nejen kulturní scénu našeho krajského města, ale díky podpoře Plzeňského kraje se s ním mohou zájemci od letošního roku poprvé setkat i na dalším místě v kraji. A to v malé obci Nevřeň na severním Plzeňsku. Těší mě, že jsme takto mohli přispět k expanzi tohoto jedinečného kulturního zážitku, který spojuje světlo, umění a veřejný prostor. Přeji všem návštěvníkům a umělcům nezapomenutelné okamžiky plné světelné magie a tvůrčí inspirace. A velké díky patří také organizátorům,“ poznamenal Libor Picka, radní Plzeňského kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Festival BLIK BLIK Nevřeň probíhá ve spolupráci obce Nevřeň a DEPO2015 za podpory Plzeňského kraje v sobotu a neděli 6. a 7. 4. 2024 vždy od 9:00 do 21:00 (poslední vstup ve 20:00). V prodeji je limitovaná edice 2.000 ks vstupenek na časové sloty tak, aby byla zachována bezpečnost a komfort návštěvníků.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Počet dopravních nehod v kraji roste, stejně tak škody na majetku

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 zaznamenáno celkem 4 611  dopravních nehod a proti roku 2022 vzrostl jejich počet …