Domů / Plzeňský rozhled / První výdejní bibliobox bude v Plzni na Lochotíně

První výdejní bibliobox bude v Plzni na Lochotíně

Ještě v tomto roce bude pořízen první výdejní bibliobox v Plzni u Obvodní knihovny Lochotín.  Náklady na jeho  pořízení mají činit cca 530 tisíc korun včetně DPH. V této ceně je zahrnuto nejen pořízení biblioboxu, ale také nutné stavební a elektro práce. 

„Výdejní bibliobox funguje stejně jako výdejní boxy různých e-shopů, na které jsou už lidé zvyklí. Výhodou biblioboxu je, že si čtenáři objednané knihy mohou vyzvednout kdykoli bez ohledu na otevírací dobu knihovny. Žádné podobné zařízení v Plzni zatím není,“ uvedla náměstkyně primátora města Plzně Eliška Bartáková, do jejíž gesce spadá také oblast kultury. „Čtenáři si prostřednictvím svého konta on-line objednají knihy, informace o připravené objednávce společně s kódem pro vyzvednutí pak dostanou prostřednictvím e-mailu nebo SMS zprávy.“

Mgr. Eliška Bartáková

První výdejní bibliobox v Plzni bude umístěn na Lochotíně proto, že jde o největší obvodní knihovnu s nejširším čtenářským zázemím a je u ní i vhodný a přístupný prostor pro jeho umístění.  Tento bibliobox však bude fungovat pro všechny čtenáře Knihovny města Plzně, nejen pro ty, kteří jsou registrováni v Obvodní knihovně Lochotín.

Ředitelka Knihovny města Plzně Helena Šlesingerová upozornila, že je zároveň letos k realizaci připraven také projekt na zřízení boxu na vracení knih, který bude také umístěn na Lochotíně. „Tento projekt byl již do rozpočtu města Plzně zařazen. Od Ministerstva kultury České republiky jsme na pořízení obou boxů – výdejního a na vracení knih – získali dotaci ve výši 308 tisíc korun,“ upřesnila.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …