Domů / Plzeňský rozhled / Prvním letošním novorozencem v kraji je Laura

Prvním letošním novorozencem v kraji je Laura

Prvním letošním novorozencem v nemocnicích Plzeňského kraje je Laura Tlstáková, která se narodila v 0:24 ve stodské porodnici. Při narození měřila 50 cm a vážila 3310 gramů. Krásná holčička i maminka Lucie jsou v pořádku. 

Laura Tlstáková

Holčička se měla původně narodit již 30. prosince, ale svůj příchod na svět načasovala až na první minuty Nového roku. „Že bude jedním z prvních novorozenců roku 2019 v zemi, mě při porodu samozřejmě vůbec nenapadlo. Došlo mi to až později, když do porodnice přišel tatínek a další gratulanti, kteří mi řekli, že je zřejmě první v Plzeňském kraji. Je to celkem zajímavé,“ uvedla maminka.

Rodiče žijí v Tachově a Laurinka je jejich prvním děťátkem. „V porodnici jsem spokojená. Je tu klid a příjemný personál,“ doplňuje maminka Lucie.

miminko Jan Šindelář

První miminko roku se narodilo 1. ledna také v porodnici v Klatovech a Domažlicích. V klatovské porodnici to byla 13 minut před polednem Tereza Bultasová (52 cm / 3480 g). V Domažlicích pak čekali do večera, kdy ve 21:44 přišel na svět Jan Šindelář (50 cm / 3580 g).  A aby byla statistika novorozenců v krajských porodnicích úplná, tak prvním narozeným chlapečkem v regionálních nemocnicích byl Vojtěch Hájek (49 cm / 2740 g). Narodil se v Klatovech v 18:27. Také Terezka, Honzík, Vojta i jejich maminky jsou v pořádku.

V rodinných nemocnicích Plzeňského kraje v Domažlicích, Klatovech a Stodu se loni narodilo 1754 dětí. V osmi případech se jednalo o dvojčata.  Nejčastějšími jmény byly u děvčat Anna, Eliška, Adéla, Ema (nebo Emma), Tereza a Karolína. U chlapců pak Tomáš, Jan, Jakub, David, Daniel, Václav a Vojtěch.

(Ve statistikách nejsou zahrnuty údaje za porodnice v Plzni, neboť nepatří do Skupiny NPK.)

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …