Domů / Plzeňský rozhled / První ročník běhu na podporu dětí s autismem

První ročník běhu na podporu dětí s autismem

V Plzni proběhl první ročník běhu na podporu dětí s autismem 1. ročník charitativního Modrého běhu na podporu Světového dne porozumění autismu se uskutečnil v sobotu 2. dubna v plzeňském Borském parku v partnerství s jazykovou agenturou Skřivánek a Pro Sport Activities. Cílem akce bylo upozornit na problematiku autismu a podpořit přátele, rodiče a samotné děti trpící poruchami autistického spektra.

“Rádi podporujeme projekty, které mají smysl a tento je jeden z nich. S ProCitem spolupracujeme prakticky od jeho založení. Těžištěm naší podpory není jen finanční pomoc, ale i osvěta směrem k široké veřejnosti, jejíž vstřícnost a pochopení jsou pro děti s autismem a jejich nejbližší životně důležité. Pravidelně pomáháme ProCitu při pořádání předvánočních benefičních koncertů význačných osobností z hudební branže. Loni jsme společně odstartovali putovní výstavu dětských prací ART with AUTISM a v letošním roce Modrým během zakládáme tradici charitativních běhů pro celou rodinu,“ říká k organizaci běhu Andrea Vojáčková ze společnosti Skřivánek.
Modrý běh měl veliký úspěch, na tratě 2 a 5 km se zaregistrovalo 183 sportovců a zúčastnilo se více než 200 nadšených dospělých, děti a psi nepočítaje. Akci podpořili plzeňští házenkáři Talent M.A.T. Plzeň, kteří dětem věnovali milý dárek, odběhli s nimi 2 km a udělali autogramiádu.   Vegetariánské bistro Satyr navařilo výbornou polévku, maminky a kamarádky napekly modré bábovky a muffiny. Spolek 28 daroval do aukce pro ProCit 3 dresy podepsané reprezentačními hráči fotbalu a hokeje. K vidění byly obrázky, které namalovaly děti s autismem, které putují již půl roku po Plzni v rámci benefiční putovní výstavy. Celkem se podařilo vybrat asi 20 tisíc korun, které budou použity na sportovně relaxační víkendové pobyty pro rodiny s dětmi trpící PAS.

“S poruchou autistického spektra se rodí už každé osmdesáté dítě. Každé dítě s autismem je přitom jedinečné, každé má své individuální potřeby a požadavky. Žádné se neobejde bez intenzivní péče a každá podpora jejich začlenění do běžného života je velmi důležitá,” dodává Irena Vítovcová z Občanského sdružení ProCit.
Sluníčko krásně svítilo, děti dováděli na skákacím hradě, mohly si nechat namalovat obličej, součástí zážitkové trasy byl úsek plný modré práškové barvy, všude panovala výborná nálada. Všichni jsme si užili nádherné sportovní dopoledne. Děkujeme všem, kteří přišli tuto akci podpořit a už teď se těšíme na 2. ročník, který proběhne zase za rok.     
 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …