Domů / Plzeňský rozhled / Putování česko-bavorským pohraničím po Husově a Zlaté cestě

Putování česko-bavorským pohraničím po Husově a Zlaté cestě

Na nezvyklou akci s poutními pasy v rukách vyrazili  včera nadšenci z celé republiky po trase Husovy cesty  od Betlémské kaple v Praze. Čeká je náročná štafeta, jejímž cílem je po předem určené trase putovat nepřetržitě, tedy dnem i nocí.

Důležitým místem na trase je hrad Krakovec se sochou Jana Husa

Týmy dobrovolníků se   střídají po jednotlivých úsecích a     předávají si štafetu v podobě vlaječky s logem Husovy cesty. Tímto způsobem se jim podaří štafetu od Betlémské kaple donést k našim nejbližším bavorským partnerům, do německého města Bärnau, už na Husův svátek v úterý 6. července.  Celou trasu stezky tedy společnými silami zvládnou za čtyři dny a tři noci.

Na Husově stezce

Štafetou chtějí oslavit svátek Jana Husa, ale i přitáhnout zaslouženou pozornost k českým dálkovým poutním trasám, které se svou malebností rozhodně vyrovnají věhlasným evropským stezkám, jakou je například ta Svatojakubská ve Španělsku.

Součástí akce je též výstava „Po stopách Jana Husa – putování česko-bavorským pohraničím po Husově a Zlaté cestě“, která bude návštěvníkům zpřístupněna po celý červenec v prostorách muzeí v Mariánské Týnici a v Kožlanech.

Harmonogram akce vzhledem k možnému záznamu z terénu:

  • Muzeum Českého lesa v Tachově (10:00 hod) – úterý 6. 7. 2021
  • Historický park v Bärnau, Německo (17:00 hod) – úterý 6. 7. 2021

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …