Domů / Plzeňský rozhled / Putovní výstava Stavby roku Plzeňského kraje přijíždí do Plzně

Putovní výstava Stavby roku Plzeňského kraje přijíždí do Plzně

Expozice představující na čtyři desítky staveb, které letos usilovaly o titul Stavba roku Plzeňského kraje, se přesunula do Plzně, kde stráví Vánoce i vstup do nového roku. Až do 14. ledna budou panely s fotografiemi soutěžních děl a hodnocením poroty umístěny ve vstupních prostorách TechTower na Světovaru. Zdejší rekonstrukce památkově chráněných objektů na nejmodernější centrum výzkumných pracovišť získala Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu. 

Přímo v prostorách jedné z staveb oceněných v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2022 je nyní možné vidět také všechna ostatní stavební díla, která se tohoto klání účastnila. Zrekonstruovaný plzeňský brownfielf TechTower na Světovaru totiž hostí putovní výstavu, kde si mohou návštěvníci prohlédnout všech 40 soutěžních staveb z celého Plzeňského kraje, poznat stavby oceněné a přečíst si hodnocení odborné poroty. Pomocí QR kódu se mohou na svém telefonu podívat také na krátká videa k jednotlivým stavbám.

TechTower si ze soutěže odnesl Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu. Objekt s bývalou vodárenskou věží byl modernizován se zaměřením na výzkumnou činnost.  Slovy odborné poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje tu bylo pro nové funkce efektivně využito stávajících prostor s maximální snahou o zachování historických prvků a konstrukcí. Zajímavým prvkem, který se podařilo v objektu umístit, je zkušební bazén pro testování ponorek.

„Plzeňský TechTower, který je jedním z nejmodernějších technologických parků v Česku, sbírá od svého otevření jednu cenu za druhou. Získání ocenění ve Stavbě roku Plzeňského kraje za příkladnou rekonstrukci brownfieldu je pro nás signálem, že v Plzni děláme skvělé věci. Těší mě, že můžeme tuto známku kvality zprostředkovat lidem v TechToweru prostřednictvím výstavy z letošního ročníku soutěže,“ uvedl Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …