Domů / Plzeňský rozhled / Ráj skvělé zábavy, kde se rozhodně nudit nebudete

Ráj skvělé zábavy, kde se rozhodně nudit nebudete

Chcete zábavu, na kterou se nezapomíná? Najdete ji ve velkolepém zábavním parku Bayern Park v Dolním Bavorsku, poblíž města Dingolfing vzdáleném 100 km od Železné Rudy a necelých 130 km od Strážného. V tomto rodinném zábavním parku čeká na návštěvníky více než 80 atrakcí pro malé i velké.

Bayern-Park je prostě spousta dobrodružství a vzrušení pro celou rodinu – velkým klukům nabízí rychlou jízdu na horské dráze a správným holkám třeba dobrodružný sjezd na divoké řece.  Na každé naší atrakci naleznete informaci o tom, pro který věk  je vhodná. Pro návštěvníky z České republiky jsou samozřejmě k dispozici prospekty v českém jazyce, v nichž najdete kromě základních kontaktních informací i podrobný plán celého areálu s   možností občerstvení v parku a přehled akcí připravených na aktuální sezónu.

Ten, kdo si chce trochu v Bayern-Parku poškádlit nervy, nebude hledat dlouho. Ať už milujete divokou jízdu na horské dráze nebo se rádi děsíte na zběsilých otočkách centrifugy, rozhodně nemusíte chodit daleko: v tomto dolnobavorském „ráji volného času“ je celá řada adrenalinových „šíleností“, které vás určitě nezklamou. Ba co víc – kterými budete doslova nadšeni. Podobné atrakce znáte z různých poutí a lunaparků: rachotivé horské dráhy, na nichž se pomalu necháte vyvézt nahoru a pak se bláznivou rychlostí zřítíte dolů – a tak to je pak stále dokola.
Housenková horská dráha v Bayern-Parku funguje na stejném principu. Máme tu však i něco zcela jiného. Právě v těchto dnech zde „roste“ úplně nový launch-coaster, který nenajdete v žádném jiném velkém lunaparku a který nemá nic společného s „rozřachtaným dobrodružstvím na kolejích“ kdekoliv jinde.

Na zdejším Čarostřelci (Freischütz) budete podobně jako u katapultu přímo vystřeleni do prvního „kotrmelce“, teprve pak se trochu rozdýcháte – lépe řečeno – při té šílené rychlosti v zatáčkách se budete snažit trochu se rozdýchat. Tato  horská dráha  rozhodně není nic pro slabé nervy. Nejenom, že je úchvatná už svou kompaktní stavbou, díky ní také nemá na celém světě žádné obdoby. Ale nejsou to pouze horské dráhy, které váš puls pořádně vyburcují. Máme tu také atrakci s názvem Rafting na divoké vodě a více či méně klasickou vodní skluzavku. Tyto jsou jakousi povinností pro každého, kdo si libuje ve zvýšené hladině adrenalinu v krvi. Pořádnou rychlost naberete také při jízdě na Příkré skluzavce – tady je třeba také pořádná dávka odvahy, když si uvědomíte tu hloubku, do které se budete muset „zřítit“. Ti odvážní budou odměněni skvělou jízdou, při které se tají dech.

Twinbobová dráha,  rafting na divoké vodě, tanec motýlů, lesní dobrodružné hřiště, olympiáda zvířat, houpací loď, vibrující houby, jízda na oslíkovi nebo na pneumatice, to je jenom malý výčet toho, co každého návštěvníka čeká v nádherném zábavním Bavorském parku u městečka Reisbach. Jsou to také zvířata, která k Bayern-Parku jednoznačně patří. Především mláďata, která jsou tu každoročně vyváděna, lákají a dělají velkou radost maličkým návštěvníkům.  Okružní stezka za zvířátky začíná v zadní části parku přímo u velkého jezera s kolesovým parníkem a gondolami proplouvajícími bavorským zámečkem. Ve stínu stromů mají zvířata svůj klid a vy je tak můžete nerušeně pozorovat z bezprostřední blízkosti. Poblíž, u bobové dráhy, se také nachází kiosek s občerstvením. Zde si můžete posedět a dát si malou svačinku. Kdo se chce o zvířatech dozvědět trochu více, může si rovnou na konci této okružní naučné stezky o zvířatech zasoutěžit v zábavné hře „Olymp zvířat“. 

Personál zábavního parku ochotně zodpoví všechny vaše dotazy a také vám i vašim dětem pomůže při nastupování do různých atrakcí. Pokud budete chtít, mohou být atrakce spuštěny i v pomalejším tempu – to aby vám nebylo zbytečně špatně. A ten, kdo má raději klídek a pohodu, určitě se vydá s rodiči či prarodiči na projížďku kolesovým parníkem po zdejším pěkném jezeře. Je čas si odpočinout a něco pojíst. Všude po celém areálu parku naleznete lavičky, kde se můžete pohodlně usadit a pozorovat veselý „cvrkot“ kolem sebe. Příjemně se sedí také v jedné ze tří tamních  restaurací.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …