Domů / Plzeňský rozhled / René Kujan prošlapává pro vozíčkáře „Cesty na vrchol“

René Kujan prošlapává pro vozíčkáře „Cesty na vrchol“

Český běžec René Kujan poběží v červnu přes sedm nejvyšších vrcholů sedmi nejvyšších českých pohoří, aby podpořil Českou asociaci paraplegiků. Základním cílem projektu Cesty na vrchol je získat pro vozíčkáře částku 300 tisíc korun. Generální partner, skupina ČSOB, každou vybranou korunu zdvojnásobí až do výše 300 tisíc, takže ve hře je celkem 600 tisíc korun.

„Ultramaratonec René Kujan během přes sedm nejvyšších vrcholů sedmi nejvyšších pohoří ČR prošlapává cestu na vrchol těm, kteří běhat nemohou,“ říká o projektu Cesty na vrchol Alena Králíková, manažerka firemní kultury a společenské odpovědnosti ČSOB. Startuje se v neděli 5. června na vrcholu Plechý na Šumavě. Celková délka trasy je zhruba 1000 kilometrů. To znamená, že každý den čeká Reného Kujana minimálně vzdálenost jednoho maratonu, a to 22 dnů po sobě. K běžci se může kdykoli kdokoli přidat – na symbolických pár metrů, kilometrů nebo třeba celý maraton, a podpořit tak morálně nejen samotného Kujana, ale svým příspěvkem hlavně lidi s poraněním míchy.
„Projekt je věnován podpoře lidí po poranění míchy. Celý výtěžek půjde na podporu tréninkového pracoviště s názvem Hvězdný bazar. Tady vozíčkáři získávají své první pracovní zkušenosti ve svém „novém“ životě po úraze a Hvězdný bazar jim pomáhá takříkajíc postavit se zase na vlastní nohy,“ vysvětluje Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků.
Podporu je možno poskytnout mnoha způsoby. Darem na stránkách www.darujspravne.cz převodem přímo na sbírkový účet CZEPA (50475047/0300), zasláním dárcovské SMS (DMS CZEPA nebo DMS ROK CZEPA na číslo 87777) nebo přímo na stáncích na vybraných vrcholech (Plechý, Klínovec, Sněžka, Lysá hora).

Během projektu bude zveřejňován podrobný itinerář cesty. Běžec má rovněž speciální telefonní číslo (+420 778 272 575), na němž bude k dispozici každý den od 5. do 26. června minimálně mezi 10 a 15 hodinou. Zájemci mohou běžci napsat nebo zatelefonovat, zjistit jeho zcela aktuální pozici a kus cesty si uběhnout spolu s ním. Vyběhnout si společně můžete třeba hned 5. června na šumavský Plechý.
Základním cílem projektu je získat pro vozíčkáře částku 300 000 korun. Generální partner, skupina ČSOB, každou vybranou korunu zdvojnásobí až do výše 300 000. Ve hře je tak celkem 600 000 korun a René Kujan věří, že se mu jeho záměr s pomocí dalších dárců podaří. Sám věnuje minimálně tři koruny za každý zdolaný kilometr. Maratonce na celou dobu projektu pojistila ČSOB Pojišťovna na celkovou výši 1 000 000 korun. Rovněž děkujeme za podporu Správě Národního parku Šumava, obci Boží Dar, Správě Krkonošského národního parku a Bezručově chatě.

Další informace na oficiálních stránkách projektu:
http://www.czepa.cz/dekujeme/cesty-na-vrchol/

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …