Domů / Plzeňský rozhled / Respektuj 18! varuje před konzumací alkoholu u nezletilých

Respektuj 18! varuje před konzumací alkoholu u nezletilých

Ke konci listopadu spustilo město Plzeň na svých sociálních sítích kampaň upozorňující na problematiku pití alkoholu u nezletilých. Respektuj 18! již deset let připomíná, že je potřeba o tématu veřejně mluvit a netolerovat prodej a pití alkoholu u dětí a mladistvých. Kampaň vyvrcholí v neděli 4. prosince 2022 takzvaným Dnem Respektuj 18!, kdy na náměstí Republiky u speciálního stánku může veřejnost diskutovat s odborníky, probrat konkrétní problémy, zapojit se do soutěží nebo získat od Mikuláše červené „respektující“ ponožky. Novinkou letošní kampaně je také zřízení e-mailové adresy respektuj18@plzen.eu, kde lidem pomohou a poradí odborníci z Centra protidrogové prevence a terapie.  

Respektuj 18!

„Kampaň Respektuj 18! míří na dospělou populaci, na prodejce, provozovatele restaurací a hostinské. V největší míře však cílí na rodiče dětí a mladistvých, neboť rodina je tím nejdůležitějším vzorem ve výchově. Sám se v tomto směru snažím vychovávat své tři děti, alkohol nepiji a podporuji všechny, kteří se rozhodli být dobrým příkladem pro ostatní,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

„Již podruhé spojujeme Respektuj 18! s postavou Mikuláše, který se čtyři dny od 1. do 4. prosince bude pohybovat v ulicích Plzně a rozdávat červené ponožky s logem kampaně. Kde přesně se Mikuláš objeví, to se lidé dozvědí z městských sociálních sítí. Podpořit pak kampaň a šířit myšlenku dál je možné zcela jednoduše – stačí si ponožky obléct, vyfotit a fotku sdílet na sociálních sítích s hashtagem #respektuj18,“ uvedl Jiří Winkelhöfer, radní města pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Vrcholem kampaně je tzv. Den Respektuj 18!, který připadá na neděli 4. prosince. Ve speciálním stánku Respektuj 18!, který bude na náměstí Republiky od 10 do 18 hodin, může veřejnost probrat konkrétní otázky k prevenci pití alkoholu mladistvými s odborníky nebo se zapojit do soutěží na místě.  Předčasná a pravidelná konzumace alkoholu přináší do života dětí a mladých lidí zcela zbytečná rizika.

„V letošním roce se podařilo natočit a sdílet rozhovor ředitele Centra protidrogové prevence a terapie Petra Hrouzka s Ondřejem Baumrukem, kterého může veřejnost znát jako moderátora, influencera, ale i choreografa a herce Divadla J. K. Tyla. V rozhovoru najdou lidé odpovědi na konkrétní otázky, které se jich mohou osobně dotýkat. Popřípadě mohou využít i nově zřízenou adresu respektuj18@plzen.eu, kde dostanou radu a pomoc od odborníků,“ zdůraznil Aleš Průša, vedoucí Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně, který za město kampaň zajišťuje.

Více informací o kampani a problematice je na www.respektuj18.cz.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …