Domů / Plzeňský rozhled / Respirátory ze Senátu zamířily do domova pro seniory sv. Jiří na Doubravce

Respirátory ze Senátu zamířily do domova pro seniory sv. Jiří na Doubravce

První várka respirátorůod českých senátorů doputovala do Domova pro seniory sv. Jiří v Plzni na Doubravce. Senát ji obdržel   z taiwanských linek určených k bezplatnému využití. Taiwan je poskytl jako výraz vděčnosti za loňskou návštěvu delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila.

Respirátory jsou vyrobeny v ČR na linkách, které ČR dostala jako pomoc v současné epidemiologické situaci. Pan senátor Aschenbrenner tímto navazuje na podzimní dar automobilu Toyota Aygo, který „Domovu“ předal za senátorský klub ODS.

Respirátory jsou v podstatě darem tchajwanské vlády, byly totiž vyrobeny na výrobních linkách, které taiwanská vláda darovala České republice. Těch linek je celkem pět, přičemž jedna linka za měsíc dokáže vyrobit celkem milion respirátorů. První dávka, kterou dostal Senát na přerozdělení, čítá 200 tisíc kusů, já jsem jich obdržel něco přes dva tisíce,“ říká senátor Lumír Aschenbrenner.

Ochranné masky senátor  Aschenbrenner předal společně se starostou obvodu Tomášem Soukupem za účasti ředitele Městské charity Plzeň a místních zaměstnanců.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Koncert Plzeňské filharmonie ke Slavnostem svobody

Pro přátele Plzeňské filharmonie tady máme jedno pozvání: zítra 11. května vysílá koncert Plzeňské filharmonie …