Domů / Plzeňský rozhled / Nechte auto doma, MHD v Plzni vás sveze zdarma!

Nechte auto doma, MHD v Plzni vás sveze zdarma!

Plzeňská radnice se ve spolupráci se svými Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) zapojí do Evropského týdne mobility. Jde o iniciativu Evropské komise na podporu udržitelné mobility, jež se pravidelně koná třetí týden v září. Vyvrcholením je pak mezinárodní Den bez aut, který vždy připadá na 22. září.

foto Miroslav KLAS

V tento den bude na všech linkách plzeňské městské hromadné dopravy jízdné zdarma, cestující se pouze prokáže revizorům při případné kontrole řidičským průkazem. Na 20. září pak PMDP do lokality U Zvonu připravily výstavu a společně se zástupci města budou zodpovídat případné dotazy občanů.

V Plzni máme městskou hromadnou dopravu na celosvětové úrovni. Připojení se k Evropskému týdnu mobility je skvělou příležitostí, jak i řidičům osobních aut ukázat, že veřejná doprava pro ně může být alternativou, která je v řadě případů rychlejší, pohodlnější a levnější,“ říká primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Vozy  plzeňské MHD ročně ujedou více než 15 milionů vozokilometrů a přepraví více než 100 milionů cestujících. Každý pracovní den je vypraveno téměř 4 500 spojů a podle nedávného průzkumu spokojenosti jsou cestující s MHD v Plzni spokojeni.

ilustrační foto

„Naším cílem  je ukázat výhody cestování MHD i těm, kteří zatím stále po Plzni volí jízdu vozem,“ doplnil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

To je v plánu ve středu 20. září mezi 14. a 18. hodinou, kdy budou v točně U Zvonu zástupci města a  Plzeňských městských dopravních podniků    zájemcům zodpovídat různé dotazy a předají jim informace právě o výhodách městské veřejné dopravy. Chybět nebude ani výstava, nejmodernější bateriový trolejbus nebo doprovodný program.

   

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …