Domů / Plzeňský rozhled / Nechte auto doma, MHD v Plzni vás sveze zdarma!

Nechte auto doma, MHD v Plzni vás sveze zdarma!

Plzeňská radnice se ve spolupráci se svými Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) zapojí do Evropského týdne mobility. Jde o iniciativu Evropské komise na podporu udržitelné mobility, jež se pravidelně koná třetí týden v září. Vyvrcholením je pak mezinárodní Den bez aut, který vždy připadá na 22. září.

foto Miroslav KLAS

V tento den bude na všech linkách plzeňské městské hromadné dopravy jízdné zdarma, cestující se pouze prokáže revizorům při případné kontrole řidičským průkazem. Na 20. září pak PMDP do lokality U Zvonu připravily výstavu a společně se zástupci města budou zodpovídat případné dotazy občanů.

V Plzni máme městskou hromadnou dopravu na celosvětové úrovni. Připojení se k Evropskému týdnu mobility je skvělou příležitostí, jak i řidičům osobních aut ukázat, že veřejná doprava pro ně může být alternativou, která je v řadě případů rychlejší, pohodlnější a levnější,“ říká primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Vozy  plzeňské MHD ročně ujedou více než 15 milionů vozokilometrů a přepraví více než 100 milionů cestujících. Každý pracovní den je vypraveno téměř 4 500 spojů a podle nedávného průzkumu spokojenosti jsou cestující s MHD v Plzni spokojeni.

ilustrační foto

„Naším cílem  je ukázat výhody cestování MHD i těm, kteří zatím stále po Plzni volí jízdu vozem,“ doplnil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

To je v plánu ve středu 20. září mezi 14. a 18. hodinou, kdy budou v točně U Zvonu zástupci města a  Plzeňských městských dopravních podniků    zájemcům zodpovídat různé dotazy a předají jim informace právě o výhodách městské veřejné dopravy. Chybět nebude ani výstava, nejmodernější bateriový trolejbus nebo doprovodný program.

   

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …