Domů / Plzeňský rozhled / Rokycanský Park U Rakováčku se dál rozrůstá

Rokycanský Park U Rakováčku se dál rozrůstá

Úpravy dalšího úseku Parku U Rakováčku skončily. Další revitalizovaná část Rakovského potoka začíná u silničního mostu v ulici Boženy Němcové a končí mostem u příjezdu k bývalým kasárnám.

Park U Rakováčku Rokycany

Práce  v horní části potoka už skončily a jejich výsledek  má přírodní charakter. Jejich součástí jsou mlatové cesty a sadové úpravy. V červnu se stavební práce zaměřily na lávku přes Rakovský potok. Následovat bude úprava koryta pod rodinnými domy Na Okroulici. Revitalizace skončí na podzim. V Parku U Rakováčku se navíc objevily nové herní prvky pro děti – lanovka a balanční klády. Herní zařízení najdete na levém břehu Rakovského potoka u průchodu mezi ulicemi Nad Průhonem a Karlíkova.

Rakováček se hlásí do soutěže Adapterra Awards 2020

Město Rokycany na konci dubna přihlásilo Park U Rakováčku do soutěže Adapterra Awards 2020. Ta hledá dobré příklady adaptačních opatření včetně těch, která přivádějí vodu do krajiny nebo jiným způsobem navrací krajině její přirozené funkce.

V letošním roce se přihlásilo rekordních 78 nápadů z 13 krajů. Soutěží se  ve čtyřech kategoriích – Volná krajina (revitalizace toků, obnova tradičního hospodaření, mokřady aj.), Zastavěná území (veřejný prostor ve městě i budovy), Pracovní prostředí (například budovy firem, pracovní komplexy, továrny a jejich okolí, aj.) a také Náš domov (soukromé rodinné domy a jejich okolí).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Retro běh pro mizící druhy jako oslava výročí

Sportování a ochrana přírody, to vše se úspěšně  spojí v jedno, a to už  v …