Domů / Plzeňský rozhled / Rokycanští ochránci přírody budou hodnotit uplynulý rok

Rokycanští ochránci přírody budou hodnotit uplynulý rok

O tom, že činnost a úspěchy rokycanských ochránců přírody jsou vidět na každém kroku, není třeba pochybovat. Opět se o tom mohou zájemci přesvědčit na hodnotícím sněmování, kde se spolu s nimi  sejdou také   jejich příznivci, podporovatelé i zástupci dalších  podobně  zaměřených organizací v sobotu 20. ledna 2024.

Pavel Moulis se svým sokolem

Zajímavé rokování se uskuteční od šestnácti hodin v salonku Restaurace Železná v Rokycanech. Program, stejně tak jako činnost, bude pestrý a jistě přinese řadu zajímavostí z činnosti organizace. Úvod jednání bude patřit zprávě o činnosti pobočky za rok 2023 včetně hospodaření a návrhu rozpočtu. Dalším neméně zajímavým bodem bude představení kalendáře akcí na rok 2024 spojený s výhledem do budoucna. Rokování se bude zabývat i spoluprací s podobně zaměřenými organizacemi. Tento bod zároveň odstartuje diskusi či případné dotazy z řad přítomných.

Méně příjemnou součástí sněmování bude placení členských příspěvků na rok 2024. Rodinné členství pořídíte za 500,- Kč, výdělečně činný dospělý zaplatí 400,- Kč, nevýdělečně činný, student či dítě 200,- Kč a dospělý nad 70 let zaplatí za členství v jedné z největších ekologických organizací 100,- Kč. 

„Pro registrované členy je připravena celá řada výhod. Jmenujme např. svazový časopis „Krása našeho domova„, který dostávají dospělí členové dvakrát ročně či projekt „Zelená karta„, který umožňuje vstup se slevou do různých objektů v České republice. Slevy poskytují např. hrady a zámky, botanické či zoologické zahrady či další veřejností často navštěvované objekty. Čas zbyde jistě i na přátelské posezení. Oficiální program by měl trvat zhruba dvě hodiny a poté by měla následovat volná zábava s možností neformální výměny zkušeností a názorů,“ sdělil  předseda ZO ČSOP Rokycany Pavel Moulis.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …