Domů / Plzeňský rozhled / Rokycany zakončí letošní sezonu Zimního stadionu Víkendem na ledě

Rokycany zakončí letošní sezonu Zimního stadionu Víkendem na ledě

První dubnový víkend bude v Rokycanech patřit Zimnímu stadionu. V sobotu 1. dubna se koná již VII. ročník závodu Rokycanské ostří, na neděli 2. dubna připravilo město společně s Krasobruslařským klubem Rokycany maškarní karneval pro děti a zároveň bruslení pro rodiče s dětmi, nedělní podvečer bude patřit také poslednímu volnému bruslení pro širokou veřejnost.

Krasobruslařský klub Rokycany pořádá v sobotu 1. dubna 2023 mezioddílový závod přípravky a závod projektu brusička na Zimním stadionu Rokycany. Závod probíhá od časného rána do večerních hodin. Závodit budou mladí krasobruslaři z různých koutů České republiky. Závodu se zúčastní 180 až 200 závodníků ve věkovém rozpětí 5 až 18 let. Pro naše krasobruslaře to bude vrchol sezony. Veřejnost je srdečně vítána. Těšit se mohou na velmi hezká a profesionální vystoupení,“ pozvala za Krasobruslařský klub Rokycany její předsedkyně Denisa Hoblová.

Na neděli 2. dubna město Rokycany společně s Krasobruslařským klubem Rokycany připravily celodenní program na Zimním stadionu k ukončení sezony, následně od pondělí začne rozpouštění ledu. „Od 8.30 hodin jsme připravili volné bruslení pro rodiče s dětmi do 10 let, protože byla poptávka po odděleném bruslení jen pro děti. Hlavní program začne v 15 hodin. Děti se mohou těšit na karneval na ledě, kdy mají vstup v masce zdarma. Od 16 hodin se představí krasobruslařky našeho rokycanského klubu. V 16.20 hodin vyhlásíme nejlepší masky Dětského karnevalu na ledě a předáme jim ceny od města. Poslední volné bruslení sezony začne v 17 hodin, potrvá do 18.30 hodin a vstupné je 50 korun, pro nebruslící doprovod 20 korun,“ pozval starosta města Rokycan Tomáš Rada.

Po rozpuštění ledu, což bude trvat přibližně týden, začneme s opravou strojovny chlazení, výměnou potrubí sání kompresorů a výměnou potrubí sání a výtlaku kondenzátoru,“ doplnil vedoucí Zimního stadionu Rokycany Petr Šindelář.

Město zároveň chystá v letošním roce výstavbu nového hřiště na házenou u zimního stadionu. Kromě házenkářů ho využijí i florbalisté. Hřiště bude mít umělý povrch vhodný pro oba sporty. V druhé polovině roku plánují začít stavět.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …