Domů / Plzeňský rozhled / Rozvoj náplavek bude pokračovat

Rozvoj náplavek bude pokračovat

Město Plzeň se v posledních 15 letech snaží rozvíjet potenciál svých řek. Centrální nábřeží Mže představuje důležitý úsek nábřežních prostorů a vyžaduje multioborový přístup. Proto radnice pořizuje studii Centrální nábřeží Mže formou souběžného zadání.

Byly zpracovány tři koncepční návrhy od týmů urbanistů, krajinářských architektů a vodohospodářů. Na základě předložených konceptů zvolila hodnotící komise zpracovatelský tým Ateliér k světu. Ten vytvoří podrobnou studii ve spolupráci s renomovaným krajinářským ateliérem Tilla Rehwaldta a s vodohospodářskou společností DHI.

Plzeňská náplavka

Také samotné zapojení veřejnosti slouží k získání názorů a podnětů, což bylo dalším krokem ke zpracování podrobné studie. Představení finálního návrhu se uskuteční na podzim 2022. Studie pak bude podkladem pro zpracování dalších stupňů projektových dokumentací.

Dlouho zanedbávané a nepovšimnuté, dnes znovu objevované a vysoce ceněné prostory u vody se stávají vyhledávaným místem k odpočinku, setkávání a zábavě. Centrální nábřeží Mže je dnes periferií uprostřed města. Jak se vyjádřil Jakub Mareš z Ateliéru k světu, je to místo špatně napojené na městskou infrastrukturu, ale zároveň místo s vysokým potenciálem stát se nedílnou a vyhledávanou součástí centra Plzně. Nábřeží primárně určuje křivka, linie, řeky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …