Domů / Plzeňský rozhled / Rozvoj náplavek bude pokračovat

Rozvoj náplavek bude pokračovat

Město Plzeň se v posledních 15 letech snaží rozvíjet potenciál svých řek. Centrální nábřeží Mže představuje důležitý úsek nábřežních prostorů a vyžaduje multioborový přístup. Proto radnice pořizuje studii Centrální nábřeží Mže formou souběžného zadání.

Byly zpracovány tři koncepční návrhy od týmů urbanistů, krajinářských architektů a vodohospodářů. Na základě předložených konceptů zvolila hodnotící komise zpracovatelský tým Ateliér k světu. Ten vytvoří podrobnou studii ve spolupráci s renomovaným krajinářským ateliérem Tilla Rehwaldta a s vodohospodářskou společností DHI.

Plzeňská náplavka

Také samotné zapojení veřejnosti slouží k získání názorů a podnětů, což bylo dalším krokem ke zpracování podrobné studie. Představení finálního návrhu se uskuteční na podzim 2022. Studie pak bude podkladem pro zpracování dalších stupňů projektových dokumentací.

Dlouho zanedbávané a nepovšimnuté, dnes znovu objevované a vysoce ceněné prostory u vody se stávají vyhledávaným místem k odpočinku, setkávání a zábavě. Centrální nábřeží Mže je dnes periferií uprostřed města. Jak se vyjádřil Jakub Mareš z Ateliéru k světu, je to místo špatně napojené na městskou infrastrukturu, ale zároveň místo s vysokým potenciálem stát se nedílnou a vyhledávanou součástí centra Plzně. Nábřeží primárně určuje křivka, linie, řeky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …